عیب یابی پکیج دیواری لورچ و رفع مشکلات آن


پکیج‌های لورچ جای خود را به بخاری و آب گرم‌کن‌های قدیمی داده‌اند به طوری که در اغلب منازل از پکیج استفاده می‌شود بعد از گذشت زمان و یا استفاده نادرست از سیستم گرمایشی روند عملکرد آن با اختلال روبرو می‌شود و نیاز به عیب‌یابی پکیج لورچ و رفع مشکلات آن است شرکت دیجی امداد رسان با داشتن تعمیرکاران خبره آماده خدمت رسانی است. تکنسین‌های این شرکت تعمیر و سرویس پکیج لورچ را با بهترین کیفیت انجام می‌دهند.لورچ

عیب یابی پکیج لورچ

مشکلاتی که برای نداشتن گرمای لازم پکیج لورچ اتفاق می‌افتد و نیاز به تعمیر و یا سرویس در آن احساس می‌شود:

شعله مشعل دستگاه کوتاه است. این ایراد می‌تواند به نیمه باز و یا بسته بودن شیر گاز ورودی دستگاه ارتباط داشته باشد هم‌چنین امکان دارد فشار گاز ساختمان با افت همراه باشد لازم است در هر مورد سیستم بررسی شود تا عیوب آن برطرف گردد.

قادر نبودن پکیج در گرم نمودن ساختمان و رادیاتورها به دلیل پایین بودن ظرفیت حرارتی

در گاز ورودی به پکیج هوا وجود دارد که با انجام هواگیری این ایراد برطرف می‌شود.

احتمال نیمه باز بودن یا بسته بودن شیر خروجی پکیج به طرف رادیاتورها

مسدود بودن مبدل حرارتی توسط رسوبات آب و یا انسداد رادیاتورها به وسیله رسوبات به خاطر استفاده مستمر از پکیج و سرویس نکردن آن

مشکلات به وجود آمده در پمپ سیرکوله پکیج دیواری لورچ

 

انواع پکیج دیواری لورچ

پکیج‌های لورچ انواع مختلفی دارند که در زیر عنوان می‌شوند برای آن‌که بتوانید به تعمیرات پکیج لورچ بپردازید لازم است تا انواع آن را بشناسید. پکیج لورچ در مدل‌های آدنا، هرما، هیرو، آریان، آرتمن طراحی، تولید و روانه بازار شده‌اند. تمام پکیج‌های مذکور در ظرفیت‌های مختلف چون: 24000، 28000، 32000 و 36000 در بازار وجود دارند و برای گرمایش ساختمان خود می‌توانید از این مدل‌ها با ظرفیت‌های متفاوت بهره ببرید. اگر از پکیج‌های بالا برای گرمایش استفاده می‌کنید و آن با ایراداتی مواجه است می‌توانید از تعمیرکاران شرکت دیجی امداد رسان کمک بگیرید برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

جهت مطالعه مقاله کدهای خطا پکیج لورچ اینجا را کلیک کنید.

 

 

بررسی مشکلات متداول پکیج دیواری لورچ 

 

پکیج لورچ روشن نمی‌شود

برای عیب یابی پکیج دیواری لورچ  قبل از این که کاری انجام دهید لازم است تا گاز و برق پکیج را متصل باشد در صورتی که دلیل روشن نشدن پکیج لورچ برطرف نشد لازم است شیر ورودی آب را بررسی نمایید. در صورتی که هنگام عیب یابی پکیج لورچ با این ایراد رو به رو شدید لازم است تا به نکات دیگر هم دقت کنید. یکی از همین نکات خراب شدن جرقه‌زن است که ممکن است به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. از عوامل باعث خرابی جرقه زن وجود ایراداتی در الکترود دستگاه است که در این مورد لازم است تا تعویض شود. از علل دیگری که باعث روشن نشدن پکیج لورچ می‌‌شود شعله آن است اگر ایرادی در این قسمت به وجود بیاید شعله‌ی دستگاه روشن نمی‌شود برای برطرف کردن این مورد کافی است پکیج لورچ رسوب زدایی شود.

 

پکیج لورچ ناگهان خود به خود خاموش می‌شود

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که برای پکیج دیواری لورچ اتفاق می‌افتد خاموش شدن ناگهانی آن است. امکان دارد این اتفاق هر چند لحظه یک‌بار و یا هر چند ساعت یک‌بار برای دستگاه شما بیفتد. دلیل خاموش شدن پکیج لورچ به وجود چند سوییچ ایمنی در دستگاه برمی‌گردد از علل اصلی به عناوین زیر اشاره می‌کنیم:

✔  کاهش فشار پکیج که منشا ان کاهش یا افزایش فشار آب است.

✔  خراب شدن ترموستات دستگاه

✔  نشت کردن پمپ و یا خراب شدن آن

✔  شیرهای بسته هستند و باعث بروز این مشکل شده‌اند.

✔  گاز بسته است یا فشار آن بسیار کم است.

✔  جریان برق در قطعات الکتریکی پکیج قطع شده است.

 

آب ریزی پکیج لورچ

زمانی که پکیج لورچ دچار آب ریزی می‌شود علل مختلفی در بروز این حادثه نقش دارند این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا خطر نشت آب به برد کنترلی پکیج وجود دارد همین امر باعث از کار افتادن کامل دستگاه می‌شود در بعضی مواقع حتی پکیج لورچ دیگر قابلیت تعمیر را ندارد. از علل نشتی آب پکیج لورچ به خراب بودن شیر اطمینان،  شکستگی مبدل حرارتی، نشت کردن پمپ آب، وجود سوراخ در لوله‌های ارتباطی و غیره است.

 

برای موارد بیشتر از علل نشت آب پکیج دیواری لورچ به عنوان‌های زیر اشاره می‌شود:

✔  مبدل حرارتی در درون خود ترک و شکاف دارد.

✔  پمپ آب از علل نشت آب است.

✔  اتصالات پمپ نشت دارد.

✔  از اتصالات لوله‌های پکیج آب نشت می‌کند.

✔  خرابی شیر اطمینان فشار

✔  وجود مشکلی در دسافراگم ظرف انبساط

توجه کنید امکان دارد با روشن شدن پکیج میزان نشتی آب و چکه کردن آن افزایش پیدا کند که این امری طبیعی است زیرا در زمان فعال شدن پکیج لورچ فشار آب بالا می‌رود و باعث آب ریزی آن می‌شود لذا از روشن کردن مجددا آن خودداری کنید و برای برطرف شدن مشکلات مذکور باید نسبت به تعویض قطعات خراب اقدام کنید یا این‌که اگر قابلیت تعمیر دارند آن‌ها را تعمیر کنید. برای همین امرحتما با یک متخصص کارآزموده تماس بگیرید.

 

آب پکیج لورچ بیش از حد مجاز گرم می‌شود

در اکثر موارد دمای آب را شما مشخص می‌کنید اما دستگاه شما آب را بیش از دمای مشخص شده گرم می‌کند که باید برای روشن شدن ایراد عیب یابی صورت بگیرد. در اغلب موارد دلیل بروز این مشکل خراب بودن ترموستات است که برای برطرف شدن این مشکل می‌توانید قطعه مورد نظر را تعویض کنید تا مشکل به وجود آمده رفع شود.

 

پکیج لورچ سروصدای زیادی دارد

در اکثر موارد پکیج بعد از گذشت زمان شروع به سروصدا می‌کند که در این مورد افراد اذیت می‌شوند برای رفع این مشکل نیاز است تا عیب یابی و تعمیر پکیج لورچ انجام شود. برای این منظور ابتدا قطعات را بازبینی کنید زیرا بعد از مدتی فعالیت قطعات، آن‌ها ساییده می‌شوند و علت بروز سروصدا همین امر است که برای بزطرف ششدن مشکل باید قطعات مذکور تعویض شوند. از موارد دیگر که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید رسوب پکیج لورچ است. برای برطرف شدن این مشکل نیز باید رسوب زدایی انجام شود.

 

دکمه‌های پکیج لورچ کار نمی‌کند

اگر دکمه‌های پکیج لورچ غیر فعال باشند باید فهمید که دلیل خراب شدن آن ایراد برد الکترونیکی است هر چند امکان دارد مشکلات دیگری نیز باعث این ایراد شوند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: گرم شدن بیش از حد آب، نشت کردن آب از پمپ و غیره است. برای برطرف شدن مشکل باید دکمه ها تعویض شوند هم چنین می‌توانید آن‌ها را خارج کنید و بعد از خشک کردن مجدد وصل کنید تا ایراد آن‌ها برطرف شود در صورتی که دکمه‌ها صدمه ندیده باشند دوباره کار می‌کنند. اگر هر کدام از موارد زیر اتفاق بیفتد امکان خراب شدن دکمه‌ها وجود دارد و در این صورت بهترین راه عوض کردن آن‌ها است.

✔  پکیج لورچ در زمان خاص خود خاموش و یا روشن می‌شود.

✔  دما از آن چیزی که مشخص است و ترموستات نشان می‌دهد، گرم‌تر و یا سردتر هست.

✔  از ترموستات پکیج لورچ صدای کلیک شنیده نمی‌شود.

✔  ترموستات از خود صدای وز وز می‌دهد.

✔  پیچ رادیاتورها دما را مطابق با تنظیمات افزایش و یا کاهش نمی‌دهند.

✔  آب خروجی بیش از حد داغ است.

✔  فشار پکیج دیواری لورچ پایین می‌آید

 

پکیج دچار افت فشار می شود

افت فشار پکیج یکی از مواردی است که منتج به مشکلات دیگری در پکیج می‌شود پس از اهمیت زیادی برخوردار است.

خرابی شیر اطمینان فشار

نشتی داشتن دریچه اتوماتیک تخلیه هوا

آب‌ریزی و نشت رادیاتورها و هم‌چنین شیرهای آن

مسدود بودن مسیر هوای رادیاتورها

وجود مشکل در گیج فشار

در اکثر موارد دلیل افت فشار پکیج لورچ به نشتی سیستم و یا مدارهای مربوط به آن است.

 

پکیج لورچ شوفاژها و آب را گرم نمی‌کند

این مشکل، جزء مشکلات پیچیده‌ای است که برای عیب‌یابی بدون بازدید پیش می‌آید. دلیل گرم نشدن آب و هم چنین شوفاژها به وسیله پکیج موارد زیادی ارتباط دارد. امکان دارد به علت مشکلاتی در برق رسانی و یا گاز رسانی دستگاه، گرم شدن آب و شوفاژها میسر نیست. امکان دارد به علت ایراد پمپ پکیج این ایراد به وجود آمده باشد.

 

بخش بالایی و میانی رادیاتور پکیج لورچ سرد است

این ایراد پکیج دیواری لورچ مربوط به مسدود بودن لوله‌ها به وسیله رسوب است. تجمع رسوب و لجن در دستگاه به تمامی قطعات از جمله: پمپ، مبدل‌های حرارتی و رادیاتورها آسیب وارد می‌کند اگر لوله‌های گرم است ولی پره‌ها سرد است یا این که بخش بالایی و میانی رادیاتور سرد است، در این صورت لوله‌ها و رادیاتور به وسیله لجن و رسوب مسدود شده است. برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید با متخصصان شرکت دیجی امداد رسان تماس بگیرید. این متخصصان آماده سرویس و تعمیر پکیج لورچ شما هستند. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

 

دیجی امداد رسان

این شرکت سال‌هاست در زمینه سرویس و تعمیر لوازم خانگی فعالیت می‌کند یکی از این خدمات سرویس و تعمیر پکیج لورچ است. این شرکت به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده‌ی خدمت رسانی به مشتریان محترم است. در صورتی که در هر ساعت نیاز به دریافت خدمات داشتید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز با بیش از 15 سال تجربه و سابقه در زمینه سرویس و تعمیر پکیج لورچ آماده‌ی خدمت رسانی به هموطنان محترم هستند.

Summary
Article Name
عیب یابی پکیج لورچ و رفع مشکلات آن
Description
عیب یابی پکیج لورچ و رفع مشکلات آن

مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.
error: Content is protected !!