مطالب آموزشی

علت صداهای ناهنجار پکیج دیواری چیست؟

دلیل-سر-و-صدای-زیاد-پکیج

در این مقاله قصد داریم به این سوال که علت صداهای ناهنجار پکیج دیواری چیست؟ پاسخ دهیم. سر و صدای پکیج ها می تواند مخل آرامش ساکنین شود و از این رو برطرف کردن این صداهای ناهنجار پکیج دیواری اهمیت زیادی دارد. بنابراین رهایی از این صداهای ناهنجار را باید به افراد متخصص و با تجربه بسپارید.

گاهی ممکن است سر و صدای پکیج به قدری باشد که مخل آسایش ساکنین و یا حتی واحدهای همجوار شود. در نتیجه باید پیش از بیشتر شدن صدای دستگاه از آن جلوگیری نمایید. هر پکیجی جدا از اینکه چه برندی باشد ممکن است دچار ایراد شود به عنوان مثال پکیج بوتان یکی از برند هایی می باشد که دیجی امداد رسان در زمینه تعمیر آن فعالیت دارد و تکنسین های ما می تواند صداهای ناهنجار پکیج بوتان را بررسی و رفع کنند.

مشاوره دیجی امداد رسان

انواع صداهای ناهنجار پکیج دیواری

پکیج ها صداهای گوناگونی می توانند از خود تولید کنند که هر کدام دلیل خاصی دارد. در ادامه قصد داریم شما را با انواع صداهای موجود در پکیج و دلایل آن آشنا کنیم.

صدای تق تق در پکیج دیواری

صدای تق تق از صداهای رایج موجود در پکیج می باشد. دلایل مختلفی می تواند عامل این صدای تق تق شود که باید با یک متخصص تماس گرفته و مشکل را با آن ها در میان بگذارید. از جمله دلایلی که می تواند باعث این مشکل شود عبارت است از:

  • پایین بودن فشار ورودی آب
  • خرابی فلوسویٔیچ فشار
  • سردی آب ورودی
  • خرابی پمپ اصلی
  • رسوب گرفتن مبدل ها
  • خرابی شیر اطمینان

ایراد در لوله کشی رادیاتورها

هر کدام از موارد عنوان شده در بالا می تواند باعث ایجاد صدای تق تق در دستگاه شود و باید هر کدام به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و هر کدام ایراد داشت آن را برطرف نمایید. در صورتی که این صدا را در پکیج خود شنیده و علت آن را نمی دانید، می توانید از تعمیرکاران دیجی امداد رسان کمک بخواهید.

 

صدای جیرینگ جیرینگ در پکیج دیواری

صدای جیرینگ جیرینگ از دیگر صداهایی است که می تواند نشان دهنده نقص در پکیج باشد. با بروز مشکل در وجود بخار در لوله ها پکیج صدایی همچون جیرینگ جیرینگ و یا بنگ بنگ از خود تولید می کند. بیشتر این صداها از رادیاتور به گوش می رسد، این صدا نشان دهنده زیاد بودن گرمای داخل لوله های رادیاتور بوده که سبب می شود آب فرستاده شده به سمت رادیاتورها بخار شود.

در هنگام شنیدن این صدا در پکیج، یک سمت رادیاتور را شیب دار کرده تا به طور موقت صدا کم تر شود و سپس با یک متخصص تماس گرفته تا مشکل پکیج شما را حل کنند. دیجی امداد رسان در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما شهروندان عزیز می باشد.

 

جهت مطالعه مقاله تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن اینجا را کلیک کنید.

 

صدای سوت در پکیج دیواری

در صورتی که صدای صوت در پکیج به گوش رسید، به احتمال زیاد دریچه هوای موجود در رادیاتورها دچار ایراد شده است. پیش از چک کردن رادیاتورها، شیر ترموستات را ببندید و سپس دریچه را تعویض نمایید. لازم به ذکر است که آب خارج شده از رادیاتور بسیار داغ بوده و باید از دستکش استفاده کنید.

 

 

بررسی علت صداهای ناهنجار پکیج دیواری

تراز نبودن محل نصب پکیج

تراز نبودن محل نصب پکیج ممکن است یکی از علت های صداهای ناهنجار پکیج دیواری باشد. پکیج ها باید کاملا به دیوار چسبیده و فاقد هر گونه ناصافی باشد. گاهی ممکن است قاب پکیج تاب برداشته و مانع از این شود که پکیج ها کامل به دیوار بچسبند، بنابراین باید به محل نصب پکیج توجه کنید.


خرابی سوپاپ ها

خرابی سوپاپ ها یکی دیگر از علت های صداهای ناهنجار پکیج دیواری می باشد. در هنگام شنیدن صدا از پکیج، سوپاپ ها و اورینگ ها را بررسی کنید و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید.


خرابی فن پکیج دیواری

فن وظیفه دارد تا دوده های پکیج را مکش کرده و به بیرون منتقل کند. در صورتی که در داخل پره های فن چیزی گیر کرده باشد می تواند باعث تولید صداهای ناهنجاری شود. گاهی نیز ممکن است شل شدن پیچ های فن باعث لق شدن فن شده و این لقی منجر به سر و صدا در پکیج دیواری شود. بنابراین در صورتی که صدای زیادی از پکیج به گوش شما رسید، فن دستگاه را بررسی کنید.


رسوب گرفتن مبدل پکیج دیواری

رسوب گرفتن پکیج یکی از مشکلات شایع در پکیج بوده که یکی از نشانه های آن تولید سر و صدا می باشد. برای رسوب گیری پکیج ها باید از اسیدهای شرکتی استفاده نمایید. بدین صورت که اسیدهای را درون مبدل ها ریخته و صبر کنید تا مسیر حرکت آب باز شود. بهتر است برای این کار از یک متخصص کمک گرفته تا مبدل ها به صورت اصولی رسوب گیری شده و مانع از پخش شدن رسوب ها به دیگر قسمت های پکیج شود.


هوا داشتن پکیج

پکیح های دیواری نیاز دارند که پس از مدتی هواگیری شوند، در صورتی که رادیاتورها به موقع و به صورت صحیح هواگیری نشوند، می توانند باعث ایجاد سر و صدا در پکیج شوند. هواگیری پکیج کار سختی نبوده و به راحتی می توانید آن را انجام دهید. در صورتی که تخصصی در این زمینه ندارید می توانید از تعمیرکاران دیجی امداد رسان کمک بگیرید.


کم بودن فشار آب

در برخی اوقات ممکن است که ارتفاع شعله بالا بوده و آب داخل پکیج نیز کم باشد و این خود دلیل تولید سر و صدا در پکیج می شود. بنابراین همواره فشار آب ساختمان را بررسی کنید.


لوله کشی های نامناسب

وجود انبساط و انقباض در لوله ها و نصب لوله کشی های نامناسب پکیج می تواند یکی از دلایل ایجاد سر و صدا در پکیج شود. بنابراین باید نصب لوله کشی های پکیج را مورد توجه قرار دهید.


سرد بودن آب ورودی پکیج دیواری

در زمستان و با ورود آب سرد داخل رادیاتورها باعث تولید صداهای ناهنجار در پکیج می شود. بنابراین باید آب ورودی به پکیج گرم باشد.


صدای چکش و یا ضربه در پکیج دیواری

شنیدن صدای چکش و ضربه به احتمال زیاد، صدای پمپ می باشد. نصب ضربه گیر می تواند سر و صدای دستگاه را کاهش دهد. در صورتی که نصب ضربه گیر سر و صدا را کاهش نداد، حجم گردش آب موجود در مدار را بررسی کنید.


صدای شر شر در پکیج دیواری

صدای شر شر در پکیج می تواند به دلیل نشت در پکیج دیواری باشد. بنابراین در صورتی که این صدا را از پکیج خود شنیدید باید سریع تر مشکل را برطرف نمایید.


خراب شدن شیر اطمینان پکیج دیواری

هوای اضافی موجود در رادیاتورا به وسیله شیر اطمینان از دستگاه خارج کنید و در صورتی که این هوای اضافی به درستی خارج نشود می تواند باعث تولید صداهای ناهنجار شود. بنابراین باید شیر اطمینان پکیج بررسی شود. در صورتی که قادر به بررسی شیر اطمینان دستگاه نبودید کافیست با دیجی امداد رسان تماس بگیرید.


 

تاثیر نصب پکیج بر روی صدای ناهنجار پکیج دیواری

نصب مناسب و اصولی لوله کشی ها و اتصالات پکیج مانع از تولید صداهای ناهنجار در پکیج می شود. در صورتی که نصب به درستی انجام نشود پس از مدتی استفاده منجر به تولید صداهای ناهنجار در پکیج می شود. در صورتی که به دنبال نصابان حرفه ای هستید، دیجی امداد رسان آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز در تمامی ساعات شبانه روز می باشند.

مشاوره دیجی امداد رسان

سرویس پکیج دیواری و تاثیر آن بر کاهش صدای ناهنجار پکیج دیواری

سرویس کردن صحیح و به موقع پکیج های دیواری تاثیر کاملا مستقیمی بر روی صداهای ناهنجار پکیج دیواری دارد. سرویس پکیج ها باعث عدم هوا داشتن پکیج ها، رسوب نداشتن مبدل ها، سفت بودن پیچ های موجود در فن و … می شود که این خود عاملی بر صداهای ناهنجار پکیج  دیواری می باشند.

برای کاهش صداهای ناهنجار پکیج دیواری خود و جلوگیری از ایجاد این صداها می توانید با  سرویس کاران دیجی امداد رسان تماس گرفته تا متخصصین ما به محل مورد نظر شما اعزام شوند.

 

تعمیرات پکیج دیواری

در صورتی که پکیج شما صداهای ناهنجار و عجیب و غریبی از خود تولید کند، نشان دهنده مشکل در پکیج شما می باشد. بنابراین بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید. در صورتی که صدای ناهنجاری از پکیج شما به گوش می رسد کافیست از طریق شماره های درج شده در سایت با این مرکز تماس حاصل نمایید.

 

هزینه رفع صداهای ناهنجار پکیج دیواری

پکیج های دیواری به دلایل مختلفی می توانند دچار سر و صدا شوند و این صداها هر کدام دلایل مشخصی دارد. بنابراین برای تعیین قیمت باید ابتدا پکیج بررسی شده و با مشخص شدن ایراد، قیمت برآورد شود. جهت اطلاع از حدود قیمت رفع صداهای ناهنجار پکیج دیواری می توانید با این مرکز تماس گرفته تا متخصصین ما شما را از حدود قیمت مطلع کنند.

 

مرکز تعمیرات تخصصی دیجی امداد رسان یکی از مراکز فعال و با سابقه در زمینه تعمیرات انواع پکیج ها بوده و با حسن انجام کار، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. در صورتی که مشکلی در پکیج خود مشاهده کردید، از طریق شماره های درج شده در سایت در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس بگیرید.

مشاوره دیجی امداد رسان

4.4/5 - (11 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *