مطالب آموزشی

چرا پکیج دیواری با صدای انفجار روشن می شود؟

روشن شدن پکیج با صدای انفجار

چرا پکیج با انفجار روشن می شود؟ مهم‌ترین دلیل روشن شدن پکیج با صدای انفجار این است که فاصله بین الکترود جرقه‌زن و شعله 3 تا 5 میلی‌متر نباشد. این امر باعث می شود شعله دیر روشن شود و صدای انفجار را به همراه دارد.

انفجار پکیج به 7 دلیل مهم دیگر که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم، اتفاق بیفتد.

 

7 علت روشن شدن پکیج با صدای انفجار

مهم ترین دلایل انفجاری روشن شدن پکیج هستند عبارتند از:

1. خرابی پرشر هوا

یکی از قطعاتی که موجب احتراق پکیج می شود پرشر هواست. در صورتی که این قطعه خراب باشد روشن شدن دستگاه با اختلال مواجه می شود و پس از گذشت چند دقیقه، صدایی انفجار مانند ایجاد می کند. برای رفع این مشکل پرشر هوا به تعمیر یا تعویض نیاز دارد.

2. تنظیم نبودن شیر گاز

تنظیم نبودن شعله شیر گاز یکی دیگر از دلایل انفجاری روشن شدن پکیج دیواری محسوب می شود. شیر گاز را بررسی و تنظیم کنید و اگر مشکلی وجود داشت این قطعه به تعویض نیاز دارد. اگر دانشی در زمینه فنی ندارید حتما از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

3. تاخیر در اشتعال پکیج

علت روشن شدن پکیج با صدای انفجاراولین عاملی که باعث روشن شدن پکیج با صدای انفجار است تاخیر در اشتعال دستگاه است. این مشکل بیشتر در پکیج های پیلوت دار گازی به وجود می اید. در حین کارکرد معمولی زمانی که دستگاه گرما را دریافت می‌کند باعث باز شدن دریچه گاز می‌شود. در این صورت مقدار کمی گاز از جت های کوچک وارد محفظه احتراق آزاد پکیج می شود. گاز با پیلوت به اشتعال در می آید و شعله ها جت نیز به مبدل حرارتی حرارت می رسانند و مبدل آب را گرم می کند . اشتعال تاخیری به زمانی گفته می شود که بعد از فرستادن گاز به محفظه احتراق بلافاصله مشعل نمی شود. در نهایت گاز داخل محفظه احتراق جمع می شود و انفجار کوچکی رخ می دهد.

4. فاصله الکترود جرقه زن

دور بودن الکترود جرقه زن از مشعل مهم ترین علت انفجاری روشن شدن پکیج دیواری به شمار می رود. در صورتی که فاصله الکترود جرقه زن از سطح مشعل زیاد باشد، فرآیند روشن شدن پکیج با تاخیر انجام شده و دستگاه به صورت انفجاری روشن می شود. برای رفع این مشکل از کارشناس تعمیرات پکیج بخواهید تا فاصله بین سطح مشعل و جرقه زن را به حد استاندارد یعنی 3.5 میلی متر برساند.

02171015

5. خرابی دودکش پکیج

رایج ترین دلیل روشن شدن پکیج دیواری با صدای انفجار مسدویت و خرابی دودکش پکیج است. در صورت خرابی دودکش دود به خوبی از دستگاه به بیرون هدایت نمی شود و موجب کاهش هوای لازم برای احتراق می شود. همین امر باعث می شود تا قدرت مکش و دهش فن تغییر کند و پکیج با صدای مهیب انفجار روشن شود . برای رفع این مشکل مطمئن شوید که مسیر دودکش باز است و هیچ گرفتگی و مانعی بر سر راه دودکش وجود ندارد. گاهی هم لازم است که دودکش را تعویض کنید تا عملکرد بهتری داشته باشد.

6. خرابی جرقه زن

خرابی و ضعیف شدن جرقه زن هم می تواند علت روشن شدن پکیج دیواری با صدای انفجار باشد. خراب شدن ترانس جرقه زن ضعیف شدن برق و فرسایش الکترود جرقه زن باعث می شوند تا جرقه زن عملکرد مناسبی نداشته باشد. برای حل مشکل روشن شدن پکیج با صدای انفجار بایستی جرقه زن تعویض کنید یا یون ها پاکسازی نمایید.

7. مسدود بودن سوراخ های مشعل

جرم و گرد و خاک به مرور می توانند منجر به مسدود شدن سوراخ های مشعل پکیج و دلیل روشن شدن پکیج با صدای انفجار باشند. این می تواند روشن شدن دستگاه را با اختلال مواجه کند. برای رفع مسدودیت مشعل فقط کافی است با استفاده از یک برس نرم، سطح مشعل را هر چند ماه یک بار تمیز کنید.

برای بررسی علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن می توانید به صفحه مربوط به آن رفته و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

 

حل مشکل روشن انفجاری شدن پکیج

دلیل روشن شدن پکیج دیواری با صدای انفجاراگر می خواهید مشکل روشن شدن پکیج با صدای انفجار را برطرف کنید بهترین کار این است که جرقه زن را در زمان مناسب، سرویس یا تعویض کنید. بهتر است به صورت مرتب و منظم، مشعل، سر شعله ها را تمیز کنید و اطمینان حاصل نمایید که سوراخ های آن مسدود نیستند.

سرویس پکیج به صورت دوره ای و مداوم هم می تواند تا حد زیادی از بروز مشکل روشن شدن پکیج با صدای انفجار جلوگیری کند. حتما نصب پکیج باید توسط افراد کارشناس انجام شود تا هوا بتواند به راحتی اطراف محفظه احتراق گردش داشته باشد.

همچنین انتخاب محل دودکش و نصب اصولی دودکش پکیج یکی از مراحل اصلی نصب و راه‌اندازی پکیج است که می تواند مانع بروز روشن شدن پکیج با صدای مهیب باشد.

 

آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است؟

اگر می خواهید بدانید که روشن شدن پکیج با صدای انفجار خطرناک است و می تواند به مصرف کنندگان آسیب وارد کند؛ جواب منفی است. در داخل همه پکیج ها سنسورها و سیستم های امنیتی طراحی شده است که مانع از انفجار دستگاه می شود؛ بنابراین جای نگرانی وجود ندارد. ولی انفجاری روشن شدن پکیج می تواند خرابی قطعات مختلفی را به همراه داشته باشد. پس باید حتما آن را برطرف کنید.

برای اطلاع از قیمت سرویس پکیج می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

02171015

دیجی امداد رسان بهترین مرکز تعمیرات پکیج دیواری

در این مقاله به این سؤال که چرا پکیج دیواری با انفجار روشن می شود به صورت کامل پاسخ داده شد. عوامل متعددی مانند خرابی جرقه زن تنظیم نبودن فشار گاز خرابی دودکش و انسداد سوراخ ها مشعل و فاصله زیاد الکترود تا مشعل منجر به بروز این مشکل می شوند.

اگر با صدای انفجار مواجه شدید، باید برای بررسی علت این مشکل با مرکز تعمیرات دیجی امدادرسان تماس بگیرید تا دستگاه تان را عیب یابی و تعمیر کنند. به این ترتیب، قطعات آسیب دیده به درستی شناسایی و تعمیر یا تعویض می شوند و عملکرد پکیج تان بهبوده می یابد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *