مطالب آموزشی

علت صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن چیست؟

صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن-

آیا با صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن آن مواجه شدید اما نمی دانید علت آن چیست؟ نگران نباشید ما در ادامه به بررسی مهمترین دلایل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن و راه حل رفع آن می پردازیم. حتما این مقاله از دیجی امداد رسان، مرکز تعمیر پکیج دیواری را مطالعه کنید.

 

10 دلیل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن

صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن دلایل متعددی دارد که می توانند منجر به سرو صدای ناهنجار داخل دستگاه شوند.

اگر مدت طولانی  است که از دستگاه استفاده می‌کنید و اکنون سر و صدای پکیج شما زیاد شده است و اگر به دنبال علت صدا دادن پکیج خود هستید، با ما همراه باشید و به موارد زیر توجه کنید.

 

1. نامتوازن بودن محل نصب پکیج

ابتدایی‌ترین دلیل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن صاف و نامناسب نبودن محل نصب پکیج می باشد. اگر پکیج به صاف و متوازن نصب نشده باشد در مدت زمان طولانی می تواند به قاب پکیج فشار وارد کند، باعث کج شدن پکیج شود و طوری که بدنه آن به دیوار بچسبد همین امر منجر به تولید صدای ناخوشایند پکیج هنگام روشن شدن می شود.

02171015

2. نفوذ هوا داخل مدار گرمایشی پکیج

نفوذ هوا داخل مدار گرمایشی اصلی ترین علت صدای پکیج در حالت زمستانه به شمار می رود. چنانچه هواگیری پکیج انجام نشود صدایی مانند زوزه به گوش می رسد برای رفع این مشکل کافی است رادیاتورها را هواگیری کنید.

 

3. سرد بودن آب ورودی

صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن ممکن است برای آب گرم مصرفی به وجود بیاید. معمولا در برخی از مواقع وجود فشار کم و شعله بالا در پکیج باعث وجود این صدا در مبدل دستگاه می‌شود.

 

4. خرابی سوپاپ

دلیل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن

اگر از پکیج به مدت طولانی استفاده کردید و نسبت به سرویس آن اقدام نکردید قطعات آن به مرور زمان خراب می شود. یکی از این قطعات سوپاپ است که فرسودگی و خوردگی آن باعث صدا دادن پکیج هنگام روشن شود می باشد. برای رفع این مشکل از یک سرویسکار پکیج بخواهید که پکیج تان را بررسی و سوپاپ ها را تعویض کند. همچنین برای اطلاع از هزینه سرویس پکیج توسط دیجی امدادرسان می توانید با ما تماس بگیرید.

 

5. ایراد در فن پکیج

فن کار مکش گاز حاصل از احتراق پکیج و انتقال آن به بیرون را برعهده دارد. اگر داخل پره های فن مانعی وجود داشته باشد یا شی داخل آن گیر کرده باشد صدای ناهنجار تولید می کند. البته در برخی از موارد پیچ های فن شل می شود و لقی آن ها سرو صدا هنگام روشن شدن به وجود می آورند.

 

6. خرابی پمپ

گیرپاژ و خراب شدن پمپ مهم ترین دلیل صدای پکیج در هنگام روشن شدن در حالت زمستان و تابستان است. اگر بعد از روشن شدن پکیج، سرو صدای ضربه ای از داخل دستگاه به گوش رسید بدانید که این صداها از معیوب شدن پمپ به وجود آمده است. برای رفع این مشکل بایستی از یک تعمیرکار پکیج بخواهید که پمپ را بررسی و در صورت خرابی و هر گونه ایراد آن را تعمیر یا تعویض کند.

 

7. رسوب گرفتن مبدل اصلی

مبدل پکیج لوله های مارپیچی دارد که وقتی رسوب داخل این لوله ها انباشته شود تولید سر و صدای ناهنجار داخل دستگاه می شود. بنابراین علت صدا دادن پکیج هنگام بازکردن آب گرم می تواند رسوب گرفتن مبدل باشد. برای رفع این مشکل کافی است مبدل پکیج را به شکل اصولی رسوب گیری کنید. برای رسوب گیری پکیج با مرکز تعمیرات پکیج دیواری تماس بگیرید.

 

02171015

8. لوله کشی نامناسب

یک لوله کشی خراب و نصب غلط مسیر لوله کشی می تواند سر و صدا تولید کند. البته می تواند دلیل انفجاری روشن شدن پکیج هم باشد. این لوله‌ها به دلیل نداشتن انقباض و انبساط در صورتی که صحیح استفاده شوند می‌توانند باعث کاهش صدای حرکت آب و پکیج شوند.

 

9. بازدید فن مسیر دودکش پکیج

ممکن است در مسیر دودکش چیزی قرار گرفته باشد و مسیر آن را بسته باشد.

 

10. مسدود شدن صافی برگشت پکیج

ممکن است در صافی برگشت پکیج رسوب و لجن باشد. این امر باعث عدم کارکرد درست و ایجاد صدا در پکیج می شود.

 

راهکار رفع مشکل صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن به کمک دیجی امداد رسان

علت صدای پکیج در حالت زمستانه

صدا دادن پکیج هنگام روشن شدن دلایل متعددی دارد که در این مقاله به مهم ترین دلایل صد دادن پکیج هنگام روشن شدن پرداخته شد. در صورتی که هنگام روشن کردن پکیج از داخل دستگاه صدای عجیبی شنیده شد، این مشکل بزرگی است که می‌تواند نشانه زود هنگام خراب شدن پکیج دیواری باشد. برای همین بایستی برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. اگر پکیج تان را به شکل دوره ای سرویس کنید این دسته از مشکلات را به حداقل می رساند. در صورتی که با صدای ناهنجار هنگام روشن شدن پکیج مواجه شدید، پکیج تان را خاموش کنید و از مرکز تعمیرات پکیج دیواری برای ارائه خدمات و رفع این مشکل کمک بگیرید.

چنانچه در زمینه فنی و تعمیرات پکیج تخصصی ندارید از یک متخصص مجرب و حرفه ای بخواهید تا مشکل را عیب یابی کند. کارشناسان مرکز دیجی امداد رسان در هر زمان که بخواهید آماده برای خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. کافی است با ما تماس بگیرید تا درخواست اعزام سرویسکار را داخل سایت پر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *