مطالب آموزشی

علت روشن نشدن پکیج بیتا چیست؟

روشن نشدن پکیج بیتا-

پکیج بیتا شما خاموش شده و دیگر روشن نمی شود و نمی دانید علت آن چیست؟ نگران نباشید ما در این مقاله به بررسی 12 علت روشن نشدن پکیج دیواری بیتا می پردازیم و نکات مهمی را برای رفع این مشکل ارائه می دهیم. از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید پکیج بیتا خود را روشن کنید.

 

12 مورد از دلایل روشن نشدن پکیج بوتان مدل بیتا

برای اینکه علت روشن نشدن پکیج بیتا را پیدا کنید کافی است چند مورد را بررسی کنید که اصلی ترین دلایل روشن نشدن پکیج بیتا شامل موارد زیر می باشد:

1. قطعی برق

خیلی ساده! شاید فقط برق پکیج قطع شده است. پس ابتدا از سالم بودن ورودی برق دستگاه مطمئن شوید. چون هر گونه اختلال و خرابی در فیوزها و برق پکیج اجازه روشن شدن به پکیج بیتا را نمی دهد.

 

2. کاهش فشار پکیج

عقربه روی گیج فشار را بخوانید این عقربه باید بین عدد 1 و 2 بار قرار گرفته باشد. اگر فشار پکیج از این مقدار کمتر شده پکیج بیتا روشن نمی شود. چون سیستم با کمبود آب در مخزن مواجه شده است چون دستگاه در صورت کمبود آب نمی تواند به خوبی کار کند و در این صورت فشار پکیج کاهش می یابد و دستگاه در نهایت خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

پس افت فشار می تواند دلیل روشن نشدن پکیج بیتا باشد. برای رفع این مشکل فقط کافی است شیر پرکن زیر دستگاه را بچرخانید تا سیستم پر از آب شود و عقربه فشار به روی 1.5 قرار بگیرید سپس شیر پرکن را ببندید.

 

3. افت فشارگاز

اگر مشکلی در رسیدن گاز رسانی به پکیج بیتا رخ بدهد؛ یعنی شیر بسته شده یا فشار گاز کم باشد، شعله تشکیل نمی شود و در نهایت پکیج بیتا روشن نمی شود. پس ابتدایی‌ترین علت روشن نشدن مشعل پکیج بیتا می تواند افت فشار گاز باشد.

 

4. وجود هوا در رادیاتورها

شایع ترین علت روشن نشدن پکیج bita هوا گرفتن رادیاتورهاست. در صورتی که داخل مدار گرمایش هوا نفوذ کند، پمپ به جای آب، هوا را داخل مدار به جریان می اندازد.  در این صورت سیستم کمبود آب را شناسایس می کند و اجازه روشن شدن به پکیج را نمی دهد.

اگر مشکل از هواگرفتن رادیاتورها باشد کافی است رادیاتورهایتان را هواگیری کنید این کار را برای تک تک رادیاتورها انجام دهید تا پکیج روشن شود.

 

5. خرابی الکترود تشخیص شعله

مشکل روشن نشدن پکیج بیتا

در صورت مسدودیت یا کثیف شدن و تنظیم نبودن الکترود یون دستگاه جرقه نمی زند می تواند علت روشن نشدن پکیج بیتا در حالت زمستانه است. الکترود تشخیص شعله یا الکترود یون قطعه ای است که شعله را تشخیص می دهد.

برای رفع این مشکل با کمک یک سمباده الکترود یون را تمیز کنید. هم چنین می توانید فاصله این قطعه را دوباره تنظیم نمایید.

 

6. مسدود بودن مدارگرمایشی

عامل دیگر که می تواند باعث روشن نشدن پکیج بیتا شود رسوب و جرم گرفتگی مبدل پکیج است. برای رفع این مشکل حتما از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید تا رسوب زدایی و اسید شویی مدار گرمایشی را به صورت تخصصی انجام دهد.

 

7. خرابی شمعک

خرابی یا  انسداد شمعک به علت جرم، گردو خاک باعث قطع شدن لوله های نازک شمعک شده و نمی گذارد تا مشعل پکیج بیتا روشن شود. برای رفع این مشکل باید به شکل دستی فندک بزنید تا شمعک روشن شود.

 

8. ایراد در تخلیه دود

چنانچه که مشکلی در نصب پکیج به وجود بیاید تا نصب پکیج به درستی و به شکل استاندارد انجام نشده باشد در این صورت دود حاصل از احتراق دستگاه نمی تواند به خوبی تخلیه شود. در نتیجه، بخشی از دوده ها داخل دستگاه جمع می شوند.

در این صورت، سنسور دود هم نمی تواند دود را به خوبی تشخیص بدهد و دستگاه خودبه خود خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود. برای رفع این مشکل و تعمیر پکیج باید حتما از یک سرویسکار بخواهید که مسدودیت دودکش تان را برطرف کند. چون می تواند خطرات جانی به همراه داشته باشد.

02171015

9. خرابی سنسور حرارتی مدار گرمایش

یکی دیگر از علت های روشن نشدن پکیج بیتا می تواند خرابی ntc باشد.

NTC قطعه ای بسیار مهم است که مانند یک سنسور عمل می کند. این سنسور دمای آب رفت مدار شوفاژ را تشخیص می دهد و مقدار آن را به برد گزارش می دهد. باعث خاموش و روشن شدن شعله می شود.

 اگر NTC خراب شده باشد، نمی تواند سیگنال های مهم را دریافت کند و پیام اشتباه به برد پکیج می رساند و برد هم مانع از روشن شدن پکیج می شود. تعمیر این قطعه نیاز به تجربه دار به همین دلیل بهتر است با مرکز تعمیر پکیج بوتان مدل بیتا دیجی امداد در ارتباط باشید.

 

10. خرابی پمپ آب

دلیل روشن نشدن پکیج بیتاپمپ وظیفه به جریان انداختن آب را به داخل مدار گرمایشی برعهده دارد. در صورتی که این قطعه دچار سوختگی یا گیرپاژ شود، آب به درستی در داخل سیستم به گردش نمی افتد.

 در این صورت برد پکیج بیتا مشکل کم آبی سیستم را تشخیص می دهد و در نتیجه باعث روشن نشدن پکیج بیتا می شود. هم چنین اگر پمپ ضعیف شود پکیج بیتا به طور خود به خود خاموش و روشن می شود.

 

11. خرابی ترموستات

خرابی ترموستات علت روشن نشدن پکیج بیتا در حالت تابستانه است. ترموستات قطعه مهم دیگری در پکیج است که مقدار دمای آب را شناسایی می کند و به پکیج اجازه روشن شدن می دهد.

در صورت خرابی ترموستات، این قطعه نمی تواند کار خود را به خوبی انجام دهد و دمای آب را به درستی تشخیص نمی دهد برای همین باعث می شود تا پکیج خاموش شود، دیگر روشن نشود. برای رفع این مشکل ترموستات نیاز به تعویض دارد.

 

12. خرابی برد پکیج بیتا

در صورتی که تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم را بررسی کردید و مشکل از هیچ کدام از آن ها نبود، برد پکیج خراب شده است. در صورت خرابی این قطعه حیاتی، پکیج بیتا نمی تواند هیچ گزارشی را ارسال یا پردازش کند. بنابراین، در نهایت پکیج بیتا از کار می افتد به روشن نشدن پکیج ختم می شود. این مشکل تنها با تعویض برد پکیج برطرف می شود.

برای سرویس پکیج بوتان مدل بیتا می توانید با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن سرویسکاران مجرب دیجی امداد رسان در محل شما اعزام شوند.

02171015

دیجی امداد رسان مرکز تعمیرات پکیج دیواری بیتا

اگر با مشکل روشن نشدن پکیج بیتا مواجه شدید ابتدا گاز رسانی و برق رسانی را چک کنید. رادیاتورها را هواگیری کنید و در صورت افت فشار شیر پرکن را باز کنید تا فشار تنظیم شود. این ها دلایل ساده هستند که خودتان می توانید برطرف کنید.

اما اگر مشکل از این موارد نبود می تواند علت اینکه پکیج بیتا روشن نمی شود، حساس تر و تخصصی تر بوده و برطرف کردن آن به تخصص نیاز داشته باشد، شاید نیاز باشد قطعه ای تعویض شود. برای رفع مشکلات اساسی پکیج بیتا بهترین انتخاب مرکز دیجی امداد رسان است که با بهره گیری از دانش تعمیرکاران خود به سرعت و باکیفیت بالا و هزینه تعمیر پکیج مناسب می تواند پکیج بیتا روشن نشود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *