علائم گرفتگی مبدل پکیج و بهترین راه برای کمتر رسوب گرفتن مبدل پکیج

علائم-گرفتگی-مبدل-پکیج

پکیج یک دستگاه گرمایشی می‌باشد. این دستگاه به دلیل سختی آب یا رسوب موادی مثل کلسیم و منیزیم در دیواره ی مبدل پکیج دچار مشکلاتی میشود. رفع گرفتگی مبدل پکیج دیواری کار آسانی نیست و باید توسط افراد متخصص انجام گیرد.اگر رسوب زدایی به طور دقیق و صحیح انجام نگیرد مشکلات و خسارت های بیشتری به پکیج اضافه میکند.

 

علت گرفتگی مبدل پکیج ، جمع شدن و ته نشینی ترکیبات کلسیم ( Ca ) ، منیزیم (Mg  ) و عناصر آب در دیواره ی مبدلهای آن و لوله های نامناسب و لوله کشی غیر استاندارد سیستم پکیج می‌باشد. این اتفاق باعث بسته شدن مسیر عبور آب موجود در سیستم پکیج میشود. هم چنین یکی از دلایل بوی بد پکیج گرفتگی مبدل پکیج توسط رسوب یا جرم است.

رسوب همچون  یک عایق حرارتی عمل می کند و راندمان دستگاه را پایین می آورد و دستگاه مجبور است در دمای بالاتر کار کند تا این کاهش راندمان را جبران کند.بدین صورت رسوب گیری دستگاه چند برابر میشود و عمر پکیج به شدت کاهش میابد. اکنون این سوال پیش می آید که از کجا بفهمیم مبدل دستگاه ما دچار گرفتگی شده است؟

علائم رسوب گرفتگی مبدل پکیج دیواری

 • فشار آب گرم در دوش حمام یا شیر آشپزخانه کم است.
 • پکیج روشن می شود اما آب را به خوبی گرم نمیکند.
 • زمان زیادی می‌برد تا آب گرم شود.
 • وسایل گرمایشی مثل شوفاژ و رادیاتور ها به خوبی گرم نمی شوند.
 • زمانی که پکیج روشن می شود ، سر و صدا و تق تق میکند.
 • بار سنج و فشار پکیج بدون هیچ دلیلی بالا می رود.

وجود هر یک از موارد بالا میتواند نشان دهنده وجود رسوبات بیش از حد در دستگاه پکیج شما باشد. رفع گرفتگی مبدل پکیج کار تخصصی و مهمی است که توسط افراد متخصص و سرویس کار های تعمیرات و نگهداری پکیج انجام میشود.اگر این کار به درستی انجام نشود باعث گرفتگی و حرکت رسوب به قسمت های دیگر می شود.

مطالعه کنید
تعمیر پکیج نوتا

رسوب گیری مبدل پکیج کاری مهم و تخصصی می باشد که برای دستگاه لازم است. این کار باید قبل از به راه انداختن پکیج ها  باید انجام شود. در صورتی که به درستی انجام نشود خسارت های بیشتری را به دستگاه وارد میکند. اگر هر کدام از علائم نام برده شده را در پیکج خود احساس کردید باید خیلی سریع اقدام به رسوب زدایی مبدل پکیج کنید.

 

روش رسوب گیری مبدل اصلی و ثانویه پکیج

همانگونه که ذکر شد این عمل باید توسط افراد متخصص انجام شود. اما اگر به رسوب زدایی پکیج علاقه دارید میتوانید به روش های زیر عمل کنید. به دلیل این که در رسوب گیری پکیج از مواد اسیدی استفاده می شود، این فرآیند را اسید شویی پکیج می‌نامند.

روش اول : این روش روشی سنتی می‌باشد که بوسیله ی مواد جرم گیر انجام میشود.توجه داشته باشیم که در هنگام کار حتما و حتما تمامی نکات ایمنی را به طور دقیق رعایت کنیم.

 • اولین گام برای رسوب زدایی به روش سنتی این است که دو شاخه پکیج را از پریز برق خارج کرده و کاور پکیج را باز کنیم.
 • سپس آب دستگاه را خالی کنید.

 

نحوه تخلیه آب پکیج: شیر ورودی آب سرد پکیج را ببندید و سپس شیر پرکن پکیج راخلاف عقربه های ساعت باز کنید ؛ در پایان شیر آب گرم را باز کنید تا آب سیستم تخلیه شود.

 

 • مبدل پکیج از طریق دو عدد پیچ آلن به بلوک ها متصل است ، آن را باز کنید.
 • در این مرحله مبدل را با مواد شوینده ( اسیر یا جوهر نمک ) به طور کامل بشویید یا مبدل را حرارت دهید و در آخر با فشار آب و ضربه  چکش رسوبات کنده شده را به بیرون بریزید.
 • پس از باز نمودن مبدل و تخلیه کامل آب درون آن ، مبدل را روی زمین قرار داده و از هر دو سوراخ آن شروع به ریختن مواد شوینده کنید. به مدت 15 دقیقه صبر کنید ؛ سپس مبدل را با فشار آب می‌شوییم.
مطالعه کنید
معرفی پکیج بوتان، بررسی قطعات و عملکرد آنها

توجه داشته باشید که فقط از یک سمت مبدل ماده ی شوینده بریزید زیرا اگر از هر دو سمت بریزید گرفتگی مبدل پکیج نیز بیشتر می‌شود. اگر رسوب زدایی مبدل پکیج بالا بوده و رسوب های سفت و محکمی دارد با اینکار  گرفتگی مبدل پکیج به طور کامل از بین نرفته، برای چند دقیقه مبدل را روی شعله گاز قرار دهید تا حسابی داغ و قرمز شود. با چندبار ضربه زدن به آن  رسوب ها  را جدا کرده، و پس از سرد شدن مبدل چند بار با فشار آب آن را بشویید.

 • پس از تخلیه کامل مبدل از رسوبات، مجددا کاور را به وسیله پیچ ها در جای قبلی خود محکم می کنیم.
 • در آخر اقدام به نصب دقیق مبدل کرده و فشار دستگاه را روی 1.5 تنظیم کنید و آن را روشن کنید.

روش دوم : در این روش نیاز نیست که مبدل پکیج را باز کنید. با استفاده از پمپ یا دستگاه پاور فلاش رسوب زدایی پکیج را انجام میدهیم. در این روش دستگاه و پمپ را به مدار متصل کرده ؛ پمپ را در داخل ظرف اسید قرار داده و از یک طرف به مبدل وصل می کنیم. طرف دیگر را به داخل ظرف پمپ باز می گردانیم.به مدت 30 دقیقه صبر کرده تا اسید شویی به وسیله پمپاژ انجام گیرد و گرفتگی مبدل پکیج برطرف شود.

 

بهترین راه برای کمتر رسوب گرفتن مبدل پکیج دیواری

 توجه داشته باشیم که در هر دو روش ممکن است در مرتبه ی اول اسید شویی و رسوب زدایی به طور کامل انجام نگیرد و گرفتگی مبدل پکیج برطرف نشود. بنابراین با چند بار تکرار کردن رسوب ها را به طور کامل از بین ببرید.

مطالعه کنید
معرفی بهترین پکیج های دیواری ایتالیایی بازار

همه ما میدانیم که پیش گیری خیلی بهتر از درمان است. به همین سبب بهترین راه را برای کمتر رسوب گرفتن مبدل پکیج به شما ارائه می دهیم. با نصب کردن یک فیلتر خوب بر روی ورودی آب سرد پکیج باعث کاهش سختی آب و جلوگیری از ورود ترکیبات و املاح سنگین در آب که ته نشین شده و رسوب کرده میشوید.استفاده از محلول های ضد رسوب در ابتدای راه اندازی پکیج نیز می‌تواند کارساز باشد.این ترکیبات در داخل سیستم جای گرفته و از تشکیل رسوبات جلوگیری می کنند. قابل ذکر است که مراقبت و مواظبت از پکیج و استفاده ی صحیح از آن تاثیر زیادی در بهترین کارکرد سیستم دارد.

 

هزینه رسوب گیری مبدل پکیج دیواری

اگر که هنگام خرید، پکیج باکیفیت و خوبی را خریداری کرده باشید، به احتمال کمتری مجبور به پرداخت هزینه برای تعمیر آن میشوید. ولی هر وسیله ای ممکن است دچار ایراد و اختلال در کار شود.

گرفتگی مبدل پکیج نیز هزینه هایی را برای ما بوجود می‌آورد ، که این هزینه ها به عوامل گوناگونی مثل نوع پکیج، برند پکیج ، میزان گرفتگی مبدل پکیج و … بستگی دارد.

مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی فروش قطعات پکیج دیواری

ما در دیجی امداد رسان به عنوان تولید کننده قطعات پکیج دیواری همواره سعی می کنیم تا بالاترین کیفیت قطعات را در اختیار شما قرار دهیم. این فروشگاه آنلاین در زمینه فروش قطعات پکیج دیواری فروش لوازم نصب پکیج دیواری فروش قطعات پکیج شوفاژ دیواری آماده خدمات رسانی به شما مشتریان محترم است.

نمایندگی فروش شیرآلات پکیج دیواری

 دیجی امداد رسان به عنوان تولید کننده اصلی شیرآلات پکیج دیواری ، ارائه دهنده انواع شیرآلات پکیج دیواری با بهترین قیمت ها به صورت جزیی و عمده می باشد.

محصولات فروش قطعات پکیج دیواری توسط دیجی امداد رسان 

 • در پوش بای پس اپتیما وارداتی ترک

 • ست الیزه طلایی

 • ست الیزه نقره ای

 • شیر پرکن ایران رادیاتور اتما وارداتی

 • شیر پرکن پکیج دیواری تاچی

 • شیر پرکن پکیج دیواری گلدیران

 • شیر پرکن پکیج دیواری لورچ

 • شیر سینک بهداشتی تکی مخصوص پکیج

 • شیرپرکن ایران رادیاتور em رزه کوچیک وارداتی

 • شیرپرکن ایران رادیاتور em وارداتی

 • شیرپرکن ایران رادیاتور وارداتی

خرید قطعات پکیج دیواری

اگر در زمینه خرید لوازم پکیج دیواری و شیرآلات وابسته به پکیج خرید قطعات پکیج نیاز به کمک دارید. دیجی امداد رسان با محصولاتی از برندهای مطرح ایران و اروپا در خدمت شماست. این مرکز در زمینه خرید عمده قطعات پکیج دیواری آماده همکاری با شما عزیزان است. این مرکز به عنوان مرکز فروش قطعات پکیج بوتان و سایر برندها مانند فرولی و ... در زمینه خرید این محصولات در بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت در خدمت شماست. این مجموعه در زمینه نصب ، سرویس و تعمیر پکیج نیز فعالیت دارد.

خدمات پس از فروش قطعات و شیرآلات پکیج دیواری

دیجی امداد رسان در زمینه فروش عمده قطعات پکیج دیواری و فروش لوازم پکیج دیواری به شما گارانتی می دهد. این شرکت خوش نام برای کلیه شیرآلات پکیج دیواری 5 سال گارانتی ارائه می دهد. همچنین قطعات پکیج هم به مدت یک سال از گارانتی و خدمات پس از فروش این شرکت برخوردار می باشند.

.