مطالب آموزشی

آبگرمکن توربو چیست ؟

آبگرمکن توربو

برای آبگرمکن هایی که با آب کار می کنند و انباشت رسوب و اختلال در کارکرد آن ها می تواند مهم ترین مشکلات را به وجود آورند. با ورود آبگرمکن توربو به بازار این مشکل به حداقل رسیده است. در این مقاله سعی داریم به بررسی آبگرمکن های توربولاتور بپردازیم تا بتوانید با امکانات گوناگون این نوع آبگرمکن ها آشنا شوید.

 

معرفی کامل آبگرمکن توربو

آبگرمکن توربو به فناوری توربولاتور مجهز شده است که این امر مانع از رسوب گرفتگی آبگرمکن می شود . اصلی ترین ویژگی آبگرمکن توربو از بین بردن لایه ای از رسوباتی است که به واسطه ضریب انتقال حرارت بین لوله ها و جریانات مایع و گاز به وجود می آید. با بهره گیری از فناوری توربولاتور آبگرمکن توربو این لایه یا جریان شکسته شده و باعث افزایش ضریب انتقال حرارت و رسوب کمتر در جداره های آبگرمکن می شود.

 

آبگرمکن توربو چگونه کار می‌کند؟

توربولاتور با ایجاد آشفتگی در جریان مایع و گاز و یا از بین بردن لایه ضریب انتقال حرارت ، از رسوب بر سطح داخلی لوله جلوگیری می‌کند و همین امر منجر به طولانی شدن مسیر عبور جریان در لوله می‌شود. در نتیجه، تماس میان جریان مایع یا گاز مدت با سطح تبادل حرارتی بیشتر می شود و میزان انتقال حرارت بالا می رود.

 

مزایا و معایب آبگرمکن توربولاتور

مزایا و معایب ابگرمکن توربو

مهم ترین مزایای فناوری در آبگرمکن توربو شامل موارد زیر می شود:

 • فناوری توربولاتور در آبگرمکن توربو باعث شده تا بتوانیم از این نوع آبگرمکن ها در مناطق و املاح و سختی آب بدون نگرانی از بروز رسوب استفاده کنیم.هم چنین از ته ‌نشین شدن آب گرم روی مبدل آبگرمکن جلوگیری می کند که همین موضوع باعث دیرتر و دوام طولانی‌تر شدن رسوب گذاری می شود. در صورت نیاز به تعمیر آبگرمکن در تهران با کارشناسان دیجی امداد در ارتباط باشید.
 • تفاوت آبگرمکن توربو با آبگرمکن معمولی این است که در این نوع آبگرمکن ها از دو کلید بر روی دستگاه استفاده شده است که یکی برای تنظیم شعله و دیگری برای تنظیم دمای آب خروجی به کار برده می شود. با استفاده از این قابلیت می‌توان آب سرد را با آب گرم خروجی ترکیب کرد
 • از مزایای دیگر و ویژگی های آبگرمکن توربو می توان به ابعاد کوچکتر اشاره کرد. برای همین می توانید آن را در هر جایی نصب کنید تا خروج آب را بهینه سازید
 • مهم ترین تفاوت آبگرمکن توربولاتور با سایر ابگرمن ها مصرف انرژی پایین تر در این نوع آبگرمکن می باشد. آبگرمکن توربو با بهره گیری از فناوری توربولاتور با توان بالا، اما مصرف انرژی کمتر کار می کنند. همین امر باعث بهینه شدن مصرف سوخت در این آبگرمکن های توربو و کاهش هزینه های مصرفی می شود.
 • در سری آبگرمکن توربو بوتان علاوه بر تعبیه پیلوت و شیر احتراق آهسته از رگلاتورهای پلیمری نیز استفاده شده است. مقاومت بسیار بیشتر در مقابل املاح آب و استحکام بسیار بالا در مقابل ضربه و دما از مهم ترین مزایای این نوع رگلاتورها به شمار می روند.

 

banner-moshavere-dgsos

 

انواع سختی گیرهای آبگرمکن توربولاتور:

 • سختی‌گیرهای پلی فسفات
 • سختی‌گیرهای الکترومغناطیسی 
 • سختی‌گیرهای مغناطیسی

 در صورت نیاز به تعمیرات پکیج در تهران از طریق شماره های درج شده با کارشناسان دیجی امداد در ارتباط باشید.

نحوه استفاده از آبگرمکن توربو

مزایا و معایب آبگرمکن توربومراحل زیر را انجام دهید تا بتوانید ابگرمکن توربو را روشن و راه اندازی کنید:

 • فیش اداپتور 3 ولت را به ابگرمکن و دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید.هم چنین می توانید دو باتری 1.5 ولت بزرگ داخل محفظه دستگاه قرار دهید
 • آبگرمکن توربو مجهز به سیستم انتخاب هوشمند می باشد برای همین با قطع وصل به طور اتوماتیک روی حالت استفاده از باتری قرار می گیرد
 • شیر ورودی گاز و شیر ورودی آب سرد آبگرمکن را باز کنید
 • شیر تنظیم گاز را روی حالت روشن بگذارید تا دستگاه با باز شدن شیر آب گرم روشن شود.
 • با چرخاندن شیر شیر تنظیم گاز شعله آبگرمکن توربو را تنظیم کنید و با چرخاندن به جهت عقربه ساعت مقدار آب خروجی را کاهش یا افزایش دهید. شیر تنظیم مقدار آب گرم خروجی روی مقدار دمای دلخواهتان بگذارید
 • روی مبدل دستگاه کلید حرارتی یا سنسور حرارتی تعبیه شده است تا با افزایش بیش از حد دمای آب دستگاه را خاموش می کند. بعد از 2 دقیقه می توانید با باز و بسته کردن آب گرم آبگرمکن را روشن کنید.
 • برای خاموش کردن هم فقط کافی است شیر تنظیم گاز را روی وضعیت خاموش قرار دهید.شیرهای اصلی برق و گاز را ببندید و آداپتور را از پریز برق جدا کنید.

توصیه های ایمنی و نگهداری از آبگرمکن های توربو

 • اگر قصد دارید به مدت طولانی از ابگرمکن استفاده نکنید آداپتور را از برق بکشید و باتری ها را از محفظه خارج کنید. شیر گاز ورودی را ببندید
 • اگر در مناطق سرد سیر زندگی می کنید، بهتر است آب داخل سیستم را تخلیه کنید.
 • از آن جایی که آبگرمکن توربو مجهز به سیستم آیونایز می باشد دیرتر از آبگرمکن های دیگر جرم می گیرد؛ اما بهتر است از دستگاه سختی گیر استفاده کنید و مرتب صافی ورودی آب را تمیز کنید.
 • در هنگام کارکرد آبگرمکن از دست زدن به بدنه رویه دستگاه جلوگیری کنید.
 • دستگاه خود را با پارچه نرم و مرطوب پاک کنید و از مواد حلال استفاده نکنید

 

دیجی امداد رسان بهترین مرکز برای تعمیر انواع آبگرمکن

در این مقاله از دیجی امداد رسان به بررسی آبگرمکن توربو و نحوه عملکرد و مزایا و معایب آبگرمکن توربو پرداخته شد.  گروه صنعتی بوتان، پس از گذشت سال‌ ها موفق به تولید نسل جدیدی از آبگرمکن توربو شده است. حال که با این دستگاه آشنا شده اید اگر شما هم از آبگرمکن های توربو استفاده می کنید و به مرور زمان دچار اختلال شد با کارشناسان دیجی امداد در ارتباط باشید. شما می توانید جهت و سرویس و تعمیر پکیج دیواری تمامی برندها از متخصصان و تکنسین های ماهر دیجی امداد کمک بگیرید.

 

banner-moshavere-dgsos

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *