مطالب آموزشی

راهکارهای اساسی برای افزایش عمر پکیج دیواری

افزایش طول عمر پکیج دیواری

کارشناسان عمر مفید پکیج دیواری را در حدود 7 تا 10 سال تخمین زده اند که این میزان، به نوع مصرف و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. با رعایت نکاتی می توانید طول عمر پکیج تان را افزایش دهید و تا مدت ها از خرید یک پکیج دیگر بی نیاز باشید. ما در این مقاله از دیجی امداد رسان ترفندهای ساده ای که باعث افزایش طول عمر پکیج دیواری می شود را به شما یاد می دهیم تا بتوانید بهترین بهره وری را از این دستگاه داشته باشید.

12 مورد از راه کارهای افزایش طول عمر پکیج دیواری

نحوه افزایش طول عمر پکیج شوفاژ دیواری در انواع پکیج دیواری یکسان است. برای افزایش عمر پکیج دیواری با هر برند و مدلی فقط کافی است چند نکته را رعایت کنید :

1. استفاده از آب گرم فقط در صورت نیاز!

این راهکار می تواند تا حد زیادی طول عمر پکیج دیواری شما را افزایش بدهد. در صورتی که به استفاده طولانی مدت به آب گرم نیاز دارید، آب گرم را باز کنید. چون در حالت تابستانه پکیج برای فراهم کردن آب گرم قطعات بسیاری از پکیج دیواری وادار به کار می شوند. اما اگر نیاز چندانی به آب گرم ندارید بهتر است آب گرم را باز نکنید چون در این صورت فشار زیادی به قطعات مختلف پکیج دیواری وارد می شود که می تواند کارکرد دستگاه را به مرور زمان به اختلال مواجه کند.

2. تنظیم آب گرم مصرفی

عمر مفید پکیج دیواریبهترین راه برای افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان تنظیم دمای آب مصرفی را روی میزان استاندارد است. در تابستان دمای آب گرم پکیج های دیواری بایستی بین 45 تا 60 درجه سانتی‌گراد تنظیم شده باشد. پس سعی کنید دمای پکیج دیواری خود را  روی بیشتر از این میزان تنظیم نکنید. طوری که مجبور شوید آب گرم و سرد را با هم ترکیب کنید.

3. بررسی مدار گاز و وضعیت گازرسانی

 مینیوفلد و مشعل را به خوبی تمیز کنید. برای چک کردن مدار شوفاژ، در ابتدا باید شیر‌های رفت و برگشت شوفاژ را ببندید. مکان قرار گیری الکترود یون و جرقه زن را کنترل کنید و در صورت نداشتن فاصله مناسب محل سیستم جرقه زن را تنظیم نمایید. همین اقدامات ساده می تواند تا حد زیادی باعث افزایش طول عمر پکیج دیواری می شود.

4. هواگیری پکیج

یک راهکار اساسی برای افزایش عمر پکیج دیواری در تابستان و زمستان هواگیری رادیاتورها و پکیج است این کار راندمان پکیج را بالا می برد. هوا داشتن رادیاتورها در تابستان باعث سرو صدای رادیاتورها می شود و به قطعات دستگاه آسیب وارد می کند و پکیج را کلا از کار بیندازند. هواگیری رادیاتورها علاوه بر افزایش عمر پکیج در تابستان از نشتی آب و مصرف بالای گاز جلوگیری می کند.

اگر برای تعمیرات پکیج در تهران نیاز به کمک دارید با شماره تماس زیر تماس بگیرید.

02171015

5. نصب سختی گیر

به دلیل وجود ناخالصی زیاد داخل آب شهر و سختی بالای آب جرم گرفتن پکیج از موارد جداناپذیر از دستگاه هایی است که با آب کار می کنند. سختی های زیاد باعث انباشت جرم و رسوبات می شود و با زیاد شدن حجم این رسوبات در لوله ها و مبدل پکیج طول عمر پکیج را کاهش می دهند و از کارایی دستگاه می کاهد. نصب فیلتر رسوب زدا می تواند تا حد زیادی از رسوب گذاری داخل دستگاه جلوگیری کند.

6. نصب صافی در مسیر ورودی آب سرد

افزایش عمر پکیج دیواری

نصب صافی در مسیر ورودی  آب سرد کلیه شن ها و ماسه ها و جرم داخل دستگاه را کاهش می دهد. برای افزایش عمر پکیج دیواری بهتر است هر چند وقت یک بار صافی را در بیاورید و فیلتر آن را تمیز کنید. چون این کار هم عملکرد دستگاه را بهبود می بخشد و هم به طول عمر آن اضافه می کند

7. بررسی وضعیت دودکش

 مسیر دودکش پکیج دیواری را چک کنید و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل فرمایید.  چون دودکش نقشی مهم در ایمنی دستگاه و عملکرد صحیح و افزایش طول عمر آن دارد. انسداد دودکش با یک جسم مثل سنگ یا هر مانع دیگر باعث آزاد شدن گاز خطرناک می شود و می تواند جان ساکنین را به خطر بندازد پس این مورد را حتما جدی بگیرید.

8. بررسی پمپ آب پکیج

یکی از مواردی که می تواند باعث افزایش طول عمر پکیج شود بررسی وضعیت پمپ آب چون خرابی پمپ هزینه های زیادی به همراه دارد. اگر پمپ گرفته شده باشد، آب نمی تواند به خوبی در داخل پکیج به گردش در بیاید و پمپ گیرپاژ خواهد کرد. برای رفع همین پمپ پیچ جلویی پمپ را باز کنید و محور آن را بچرخانید و روتور پمپ را روغن کاری کنید.

02171015

9. سرویس دوره ای پکیج دیواری

اساسی ترین راهکار افزایش عمر پکیج دیواری سرویس دوره ای دستگاه است. چون در هنگام سرویس هر شش ماه باعث می شود که حتی جزئی ترین ایراد پکیج توسط تعمیرکار شناسایی و برطرف شود. اما بی توجهی به سرویس پکیج دیواری می تواند ایراد کوچک را به خرابی های بزرگ تبدیل کند طوری که مجبور شوید برای تعمیرات اساسی پکیج هزینه های هنگفت پرداخت کنید.

10. خاموشی موقت سیستم پکیج

اگر به پکیج دیواری برای مدت طولانی نیاز ندارید، آن را خاموش کنید. پس اگر می خواهید پکیج شما بهترین کارایی و بیشترین طول عمر را داشته باشد، زمانی که به آب گرم نیاز ندارید، پکیج دیواری تان را کلا خاموش کنید. همین راهکار ساده اما اساسی، می تواند هم  سلامت قطعات داخلی دستگاه را تا مدت ها تضمین کند و هم طول عمر پکیج دیواری تان را افزایش بدهد.

11. استفاده از محافظ برق

استفاده از محافظ برق برای پکیج دیواری، اقدامی ساده اما مؤثر در افزایش طول عمر و حفظ بازدهی آن است. نوسانات برق می‌تواند به پکیج آسیب برساند و هزینه‌های تعمیرات را به دنبال داشته باشد. محافظ برق با قطع مسیر برق در هنگام نوسانات، از پکیج در برابر آسیب محافظت می‌کند.

12. دقت در خرید تجهیزات گرمایش کف

نحوه افزایش طول عمر پکیج شوفاژ دیواریدر سیستم گرمایش از کف که با آب گرم رادیاتور کار می‌کند، استفاده از تجهیزات استاندارد بسیار مهم است. اگرچه خرید این تجهیزات در ابتدا هزینه‌برتر است، اما عمر پکیج دیواری را افزایش و از آسیب های احتمالی جلوگیری می‌کند. تجهیزات غیراستاندارد باعث اتلاف انرژی گرمایی آب در مسیر حرکت شده و راندمان سیستم را کاهش می‌دهند. بنابراین انتخاب تجهیزات مرغوب و درجه‌یک، سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای برای تضمین عملکرد صحیح و طول عمر مفید سیستم گرمایش از کف خواهد بود.

02171015

دیجی امداد رسان بهترین مرکز سرویس پکیج دیواری

در این مقاله از نمایندگی تعمیر پکیج ایران رادیاتور و بوتان ( دیجی امداد )، به راهکارهای ساده اما اساسی که به طول عمر پکیج دیواری اضافه می کند، پرداخته شد. باز کردن آب گرم در صورت نیاز و بررسی وضعیت گاز رسانی، پمپ و دودکش دستگاه، خاموشی موقت، نصب سختی گیر و صافی در مسیر ورودی آب، تنظیم درست دمای آب گرم و هواگیری وسرویس پکیج دیواری راهکارهایی هستند که باعث افزایش طول عمر پکیج دیواری شما می شود.

جهت درخواست برای سرویس دوره ای پکیج کافی است وارد سایت دیجی امدادرسان شوید و برای اعزام سرویسکار درخواست بدهید. دیجی امداد رسان مرکز تعمیرات پکیج دیواری به شما کمک می کند تا با پرداختی کمتر نسبت به هزینه های هنگفت تعمیرات اساسی پکیج مشکلات پکیج تان را برطرف و عمر مفید دستگاه خود را افزایش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *