مطالب آموزشی

تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن چیست؟

تفاوت-پکیج-فن-دار-و-پکیج-بدون-فن

پکیج یکی از ضروری ترین وسایل هر خانه است. تولید گرمای محیط و آب گرم به عهده این دستگاه می باشد. پکیج ها در هر مارکی در دو نوع فن دار و بدون فن ساخته می شوند که هریک از آن ها ویژگی هایی دارند که باعث می شود برای مکان هایی در نظر گرفته شوند. شاید از خودتان بپرسید تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن چیست؟

در ادامه به پاسخ این سوال و دیگر توضیحات مشابه می پردازیم.  دیجی امداد رسان یکی از بهترین نمایندگی های تعمیر پکیج  فن دار و بدون فن می باشد.

مشاوره دیجی امداد رسان

پکیج فن دار چیست؟

قبل از اینکه در مورد تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن توضیح دهیم اول از همه اطلاعاتی در رابطه با پکیج فن دار به شما می دهیم. پکیج فن دار به پکیجی گفته می شود که به دودکش احتیاجی ندارد. در این مدل شما می توانید به راحتی در مکان هایی که جایی برای دودکش در نظر گرفته نشده، پکیج خود را نصب کنید و کارایی آن نیز کاملا با کیفیت خواهد بود. طراحی آن دقیقا شبیه به طراحی پکیج های فن دار می باشد و برای چنین منظوری طراحی شده است. البته این پکیج ها حساسیت های مشخصی دارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

این دستگاه ها هوای مورد نیاز خود را از هوای آزاد بیرون تهیه می کنند و آن را به دستگاه مکش انتقال می دهند. البته باید توجه کنید که این دستگاه دودکش دو جداره دارد و قابلیت  خارج کردن دود را به آن می دهد. این دودکش یک جدار داخلی و یک جدار خارجی دارد  که جدار داخلی قطر کمتری نسبت به دیگری داردبوسیله ی این دو جداره  هم هوای مورد نیاز به داخل مکش وارد می شود  و هم دود از دستگاه خارج می شود. البته دقت کنید که پکیج های فن دار تنها برای محیط های خاصی مناسب هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

ویژگی های پکیج فن دار

تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن را ویژگی آن ها تعیین می کند. این پکیج ها حجم کمی را می گیرند و نوع دیواری آن ها جای بسیار کمی را می گیرد. پکیج های فن دار همچنین گاز های تولید شده را به سرعت بیرون می دهند و از این نظر کاملا قابل توجه هستند. در فضاهای کوچک تر از لوله هایی با قطر10 سانتی متر استفاده می شود.

همچنین پکیج فن دار نیاز به دودکش ندارد، تنها در محیط داخل منزل قابل نصب است، قطر دودکش آن 6 سانتی متر است اما استفاده از آن ضروری نیست، باد به آن آسیبی نمی زند و نیاز به تماس با هوای آزاد ندارد.

پکیج های فن دار برای مواقعی که فضای بیرون را برای نصب کیج در نظر می گیرید مناسب می باشند. تفاوت این پکیج این است که نسل های قبل آن پر سر و صدا بودند اما در مدل های جدید، این دستگاه ها صدای اضافی تولید نمی کنند.

 

جهت خواندن مقاله تعمیر پکیج ال جی اینجا را کلیک نمایید.

 

در چه مواقعی بهتر است از پکیج فن دار استفاده کنیم؟

دانستن تفاوت پکیج فن دار و بدون فن به شما کمک می کند تا راحت تر نوع پکیج خود را انتخاب کنید. زمانی که می خواهید پکیج خود را در بالکن و یا فضای باز قرار دهید، باید از پکیج فن دار استفاده کنید. در محل هایی که دودکش مناسب وجود ندارد و یا دودکش ساختمان کشش خوبی ندارد، باید از پکیج فن دار استفاده شود. دقت کنید که هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج فن دار را دستکاری کنید.  محل نصب دستپاه باید کمتر از 120 متر باشد.

 

در بالکن چه پکیجی نصب کنیم؟

بهتر است در بالکن از پکیج دیواری فن دار استفاده کنید. پکیج فن دار در باد شعله اش خاموش نمی شود . دودکش آن محفظه ی مناسب برای خروج دود را دارد. همچنین زمانی که فضایی برای خروج دود نیست، فن این وظیفه را بر عهده می گیرد.

اگر فضایی که برای نصب پکیج در نظر گرفته اید بسیار کم باشد باید حتما از پکیج فن دار دیواری استفاده کنید.  ارتفاع دودکش نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زمانی که ارتفاع دودکش شما کمتر از 4 متر است باید از پکیج دیواری فن  دار استفاده کنید.

قطر دودکش نیز اهمیت دارد. مقدار استاندارد برای قطر دودکش 15 سانتی متر می باشد. اگر این قطر کمتر است بازهم باید از پکیج دیواری فن دار استفاده کنید.

 

پکیج بدون فن چیست؟

به دستگاهی که از طریق  دودکش با روش خاصی  دود و گازهایی که در اثر سوختن و احتراق در پکیج  ایجاد می شود را خارج می کند، پکیج بدون فن گفته می شود. این پکیج ها که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، طبق مکانیزمی که ارند دود را از راه دودکش خارج می کنند. دودهایی که از احتراق در این دستگاه تولید می شوند، بوسیله ی مکشی که از لوله های بلند بوجود می آید، خارج می شوند. در نتیج  پکیج نیاز به سیستم دیگری برای خروج گاز ها نخواهد داشت.

 

ویژگی های پکیج بدون فن

 پکیج بدون فن طبق مکانیزمی ساخته شده است که نباید در معرض هوای آزاد و باد شدید قرار داشته باشد. مشعل آن در چنین شرایطی به سرعت خاموش می شود و ممکن است مشکلات دیگر نیز در آن به وجود بیایند.

پکیج های بدون فن برای نصب در داخل ساختمان مناسب هستند. در پکیج های بدون فن قطر لوله داخلی ساختمان باید با قطر 15 سانتی متری طراح شده باشد. در غیر این صورت نصب آن خطرناک است زیرا گاز ها ممکن است به کلی خارج نشوند. همچنین لوله باید به صورت عمود و مستقیم تعبیه شود تا تهویه بصورت کامل انجام شود.

پکیج های بدون فن کاملا  بی صدا هستند. البته در صورت خرابی ممکن است این پکیج ها صداهایی تولید کنند که پس از برطرف شدن اختلال از بین خواهد رفت. این پکیج نیاز به دودکش دارد. قطر دودکش آن 15 سانتی متر است و جنس دودکش باید سیمانی باشد. این دستگاه باید حتما در تماس مستقیم با هوا قرار بگیرد و از باد شدید محافظت شود. برای مراقبت از آن در برابر کوران و باد شدید می توانید جلوی بالکن یا محیط را با ایرانیت یا دیگر تجهیزات ببندید.

مشاوره دیجی امداد رسان

پکیج بدون فن برای کجا مناسب است؟

دانستن اطلاعاتی در رابطه با تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن پکیج ها بدون فن به شما عزیزان این امکان را می دهند تا به درستی انخاب کنید. برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که محیط کافی برای نصب لوله های استاندارد و بلند را داشته باشند، در چنین فضاهایی نصب پکیج بدون فن بهتر است. مصرف برق این پکیج ها کمتر است.

 

جهت خواندن مقاله تعمیر پکیج مرکوری  اینجا را کلیک نمایید.

 

پکیج فن دار بهتر است یا پکیج بدون فن؟

در این قسمت بیشتر در رابطه با تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن صحبت می کنیم. نمی توان به طور قطع گفت کدام یک از این پکیج ها بهتر است. برای پاسخ به این سوال باید به مکان مورد نظر برای نصب پکیج و امکانات ساختمان توجه کنید. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، در شرایطی که می خواهید پکیج را در داخل خانه نصب کنید، بهتر است از پکیج های فن دار استفاده کنید. این پکیج ها نیاز به مکان و ارتفاع مناسب برای نصب لوله ها ندارند.

در واقع دلیل طراحی این آپشن توانایی استفاده از آن در مکان های بسته است. علت اینکه نمی توان در بالکن و فضاهای باز نمی توان از این دستگاه بهره برد این است که شعله ی آن در برابر باد شدید خاموش می شود و طراحی آن برای محیط داخل است. اما اگر محیطی که برای نصب پکیج در نظر گرفته اید، فضای بازی مانند بالکن باشد، باید به نصب پکیج بدون فن اقدام کنید. این پکیج در معرض باد دچار مشکل نمی شود و نیاز به دودکش جداگانه ندارد. با خواندن مقاله تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن راحت تر می توانید نوع و مدل پکیج خود را انتخاب کنید.

مشاوره دیجی امداد رسان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “تفاوت پکیج فن دار و پکیج بدون فن چیست؟

 1. جهانبخش گفت:

  آخرش ما نفهمیدیم پکیج فن دار و بدون فن رو کجای ساختمان بتید نصب کنیم.مثلا من که شیر گاز یک اینچی داخل آشپزخانه دارم و پکیج داخل آَپزخانه باید نصب شود آیا باید فن دار باشد یا بدون فن؟

  1. مصطفی گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   آخرش خیلی بد توضیح دادید همه چی بهم پیچید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *