مطالب آموزشی

بررسی انواع شیر پرکن پکیج

وظیفه انواع شیر پرکن پکیج دیواری ، در پکیج این است که توسط آن مدار گرمایش دستگاه پر شده و نقش بسزایی در تنظیم فشار دستگاه دارد. فشار پکیج به طور معمول باید بین 1 تا 1.5 بار است، که در این حالت باید شیرپرکن بسته شود. در حقیقت شیر پرکن ها، رابط بین آب مصرفی و سیستم گرمایشی پکیج هستند. به طور کلی استفاده از این شیر در راستای افزایش آب پکیج است.

انواع شیر پرکن پکیج شوفاژ شامل: شیر پرکن دستی و شیر پرکن اتوماتیک هستند. اصلی ترین وظیفه ی آن ها صرف نظر از مدلی که دارند افزایش آب پکیج است. شیرپرکن اتوماتیک این اطمینان را به شما می دهد که آب گرم دوباره به سمت لوله اصلی برنمی گردد. این مقاله برای آشنایی با انواع شیر پرکن پکیج تهیه شده است.

  مشاوره دیجی امداد رسان

بررسی انواع شیر پرکن پکیج دیواری

برای آشنا شدن با انواع شیر پرکن پکیج در ابتدا می توان گفت پکیج های دیواری مختلف نباید هیچی آبی از دست بدهند، آب در داخل یک مدار بسته در لوله های پکیج و لوله های ارتباطی با آن در رفت و آمد است ، به همین ترتیب همیشه مقداری آب در داخل پکیج باقی است.

ممکن است به دلیل به وجود آمدن نشتی های کوچک در مسیر مدار حرکت آب یا به دلیل اشتباه در سرویس و تعمیر پکیج، از آب داخل منبع انبساط پکیج کمی آب کم شود.

در این وضعیت اگر پکیج از مدل های قدیمی باشد، چون شیر پرکن اتوماتیک نیست کمبود میزان آب دستگاه را به صورت اتوماتیکی قابل تشخیص نیست و باید از شیر پرکن دستی استفاده کنند تا میزان آبی که به هدر رفته را یتوان جبران کنند.

استفاده ازشیر پرکن اتوماتیک پکیج دیواری در سال های اخیر رواج پیدا کرده زیرا در بیشتر پکیج ها منبع انبساط و شیر پرکن دستگاه از یکدیگر جدا قرار گرفته اند.

در پکیج هایی که از این  شیر پرکن های اتوماتیک استفاده می کنند، در اثر کمبود آب در دستگاه، شیرپرکن خود به خود باز شده و آب را به داخل پکیج می کشاند. شیر پرکن های اتوماتیک از برگشت آب به داخل سیستم جلوگیری می کنند.

 

انواع شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

در حقیقت دو نوع شیرپر کن در انواع پکیج های قدیمی و جدید تعبیه شده، یکی شیر پرکن های دستی و دیگری شیر پرکن اتوماتیک. شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور، شیر پرکن پکیج بوتان از انواع این شیرپاکن ها هستند. وجود شیرپرکن در پکیج حیاتی است به طوری که بدون استفاده از شیر پرکن پکیج نمی‌تواند مشکل افت فشار پکیج را برطرف کند.

محل قرارگیری شیر پرکن در پکیج های دیواری

این قطعه در مسیر برگشت شوفاژها نزدیک به پمپ تعبیه می شود، البته این قطعه می تواند در موارد محدودی در مسیر رفت شوفاژ نیز قرار بگیرد. یکی دیگر از مزایای شیرپرکن ها، تخلیه فشار پکیج است.

 

نحوه تست کردن شیر پرکن پکیج های دیواری به چه صورت است؟

می توانید از طریق باز کردن شیر پرکن از سالم بودن یا نقص آن مطلع شوید چون در صورتی که شیرپرکن معیوب باشد فشار آب مدار گرمایش بدون باز کردن شیر پرکن بالا می رود و از شیر به طو مکرر آب خارج می شود.

 

علائم خرابی انواع شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور

علائم-خرابی-شیر-پرکن

شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور ممکن است به دلیل وجود املاح سنگین در آب مصرفی و جمع شدن این رسوبات در لوله های داخلی پکیج خراب شود. با جمع شدن این رسوبات دیگر شیر پرکن توانایی کنترل ورود و خروج آب را ندارد.

هنگامی که این علام خرابی و مشکل در پکیج مشاهده می شود بهتر است پکیج را بررسی کنید تامطمئن شوید که مشکل از شیر پرکن بوده و میزان خرابی را بررسی کنید.

اگر شیر پرکن پکیج ایران رادیاتور m24ff شما بدون اینکه پکیج را باز کنید افزایش فشار دارد به این معنی است که برای شیر پر کن مشکلی رخ داده است، زیرا بالا رفتن فشاردر پکیج نشانه خرابی شیرپرکن است که برای رفع این مشکل می توانید مغزی شیر پرکن را بررسی  کرده و ببینید که آیا رسوبات جمع شده موجب مسدود شدن آن می شوند و ایا شیرپرکن به خوبی بسته می شود یا نه.

ممکن است یک نشتی در شیر پرکن باعث افت فشار در پکیج  شما شود. افت فشار در پکیج، بروز نشتی در محل شیر پرکن و بالا رفتن فشار در مدار بسته در حالت خاموشی دستگاه و باز بودن شیر آب سرد ورودی از مهمترین علائم یک شیرپرکن معیوب است.  در صورت بروز هرگونه مشکل در این زمینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور خود را فقط فقط به ما بسپارید.

  مشاوره دیجی امداد رسان

سخن آخر

مشتریان برای خرید قطعات پکیج دیواری  از جمله شیر پرکن پکیج می‌توانند با این مجموعه ارتباط برقرار کنند. همپنین در صورتی ایجاد خرابی برای تعمیر پکیج بوتان ، ایران رادیاتور و سایر پکیج های دیواری میتوانید با مهندسان و تعمیرکاران خبره‌ی مجموعه‌ی دیجی امداد رسان در تماس باشید تا با مهارتی بالا به بررسی و رفع ایرادات این قسم از پکیج‌ها می‌پردازند.

3.7/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *