تعمیر کولر گازی پنجره ای
[cz_title id=”cz_80407″]

مرکز مجاز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران

[/cz_title]

سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای معمولا با آغاز فصل گرما بایستی صورت گیرد تا بتوان به طور بهینه از مزایای این سیستم سرمایشی در فصل بهار و تابستان بهره برد. در ادامه مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه عیب یابی و تعمیرات کولر گازی پنجره ای آشنا سازیم، پس با ما همراه باشید.

 کولر گازی پنجره ای که در اصطلاح خارجی به آن window Air Conditioner نیز گفته می شود، یکی از وسایل سرمایشی محبوبی است که به دلیل راحتی در حمل و نقل و نیز کم جا بودن آن در آپارتمان و ساختمان های با متراژ کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

[cz_title id=”cz_49262″]

نصب کولر گازی پنجره ای

همانطور که از اسم این سیستم پیداست، نصب کولر گازی پنجره ای روی پنجره ها انجام گرفته و نصف آن در محیط داخلی خانه و نصف دیگرش در خارج از خانه قرار می گیرد و در برخی موارد ممکن است این سیستم سرمایشی شما دچار مشکلاتی شوند که باید آن را عیب یابی نموده و سپس به تعمیرات کولر گازی پنجره ای بپردازید.

در تهران به علت وجود جمعیت بسیار زیاد و نیاز فراوانی که افراد به سرویس و تعمیر انواع کولر گازی پیدا می کنند، مراکز تعمیر متعددی وجود دارد، یکی از مهمترین مزیت های یک مرکز تعمیر کولر گازی در تهران دادن گارانتی خدمات می باشد.

دیجی امداد، یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات سرویس و تعمیر کولرهای گازی، دارای شعبه تعمیر کولر گازی پنجره ای در شمال تهران نیز می باشد که با دادن گارانتی یک ساله به تمامی خدمات خود تقریبا می توان گفت یکی از بیشترین بازه های زمانی گارانتی خدمات را به مشتریان عزیز خود ارائه می دهد.

[/cz_title]

 تعمیرکاران و تکنسین های دیجی امداد در سراسر مناطق شهر تهران آمادگی کامل جهت ارائه خدمات به مردم عزیز در سریع ترین زمان ممکن  را دارند.

تمامی هزینه های دریافتی تکنسین های دیجی امداد رسان کاملا تحت نظارت مجموعه بوده، حدود هزینه نیز پیش از انجام کار خدمت مشتریان اعلام خواهد شده و هزینه ها پس از اتمام کار دریافت می گردد.

 اولویت ما تعمیر کردن قطعات دستگاه است . تنها در شرایطی که امکان تعمیر کردن قطعه اصلا وجود نداشته باشد، قطعه را تعویض می کنیم .همچنین ما از قطعات اورجینال استفاده می نمایییم.

[cz_title id=”cz_33676″]

سرویس کولر گازی پنجره ای

[/cz_title]

همانند تمامی وسایل الکترونیک سرویس کولر گازی پنجره ای نیز نیاز به یک سرویس کار و یا تعمیرکار کولر گازی پنجره ای دارد که سرویس کولر گازی  این دستگاه شامل مواردی چون نشت یابی، شارژ کردن گاز مبرد، شستشوی سیکل و ایجاد فشار در آن، تمیزی کویل اپراتور و کویل کندانسور، تمیز کردن فیلترهای هوا می شود.

شاید بتوانید برخی از این اقدامات را خود به تنهایی انجام دهید ولی در صورتیکه نیاز به تعمیر کولر گازی پنجره ای خود داشتید حتما کار را به یک سرویس کار خوب بسپارید.

[cz_title id=”cz_97344″]

دیجی امداد، مرکز مجاز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران

[/cz_title]
[cz_title id=”cz_60337″]

درخواست اعزام فوری کارشناس فقط با یک تماس:

[/cz_title]
[cz_title id=”cz_16014″]

مشکلات مربوط به کولر های گازی پنجره ای


[/cz_title]

کولر گازی پنجره ای نیز مثل هر وسیله الکترونیکی دیگر بعد از مدتی کار کردن و یا عدم استفاده صحیح ممکن است دچار مشکلات وخرابی هایی شده و به تعمیر نیاز پیدا کند.در صورت عدم توجه به موقع به این وسیله پر طرفدار ممکن است راندمان آن کاهش یافته و یا از کار بیفتد، پس بهتر است در زمان مناسب اقدام به سرویس و یا تعمیر کولر گازی پنجره ای خود بنمایید.

به منظور تعمیرات کولر گازی پنجره ای اول بایستی عیب یابی کامل از سوی تعمیرکار کولر گازی پنجره ای صورت بگیرد. در صورت نیاز به سرویس، تعمیر و یا تعویض قطعات اقدامات لازم را انجام می دهد. در ادامه مطلب در رابطه با برخی مشکلات احتمالی که ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید و نیز راه حل های برطرف کردن آن ها صحبت خواهیم کرد.

روشن نشدن کولر گازی پنجره ای

یکی از مهمترین دلایل روشن نشدن کولر گازی پنجره ای می تواند مربوط به قطعی اتصالات آن باشد، به منظور تعمیر کولرهای گازی پنجره ای و اسپلیت در این شرایط بایستی چندین عامل را مورد بررسی قرار دهیددر درجه اول بررسی کنید که دو شاخه ی دستگاه به پریز وصل باشد، اگر وصل بودند و دستگاه شما همچنان کار نکرد بهتر است با یک فازمتر پریز خود را کنترل کنید تا از جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید.

از دیگر روش های تعمیرات کولر گازی پنجره ای در این شرایط بررسی اتصالات و سیم کشی‌های داخلی سیستم است که در صورت قطع بودن توسط تعمیرکار اتصالات مجددا وصل می شوند. پریدن فیوز نیز یکی دیگر از احتمالات روشن نشد دستگاه است.اگر پس از بررسی تمامی موارد ذکر شده همچنان دستگاهتان روشن نشد می توان به خرابی قطعات برد شک کرد، پس از بررسی برد دستگاه با مولتی متر توسط تعمیرکار مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای در صورت نیاز برای رفع ایراد و تعمیرات کولر گازی  بایستی برد دستگاه و یا قطعاتی از آن جایگزین شوند.

عدم خنک سازی محیط توسط کولر گازی پنجره ای

به منظور عیب یابی عدم خنک کردن محیط توسط کولر، برای عیب یابی کولر گازی پنجره ای چندین مورد را باید مورد بررسی قرار دهید.یکی از موارد بررسی کثیفی فیلترهاست که برای تعمیر  اسپلیت پنجره ای در این شرایط بایستی فیلتر های کثیف را با فیلتر های جدید جایگزین نمایید یا در صورت امکان آنها را شستشو دهید.

خرابی کندانسور یکی دیگر از دلایل احتمالی بروز این مشکل است که برای تعمیر داکت کولر گازی در صورت خرابی کندانسور تعمیرکار با بررسی دقیق و تعمیر آن می توان این مشکل را برطرف کند.

خنک نکردن کولر گازی می توان علت های متنوع دیگری چون عدم تنظیم صحیح دمای هوا، خرابی کمپرسور، نشتی گاز مبرد و یا کم بودن آن، ظرفیت پایین دستگاه، خرابی برد دستگاه، نامناسب بودن محل کولر گازی پنجره ای نیز داشته باشد که پس از عیب یابی دستگاه، برای تعمیر کولر گازی پنجره ای و رفع هر کدام از مشکلات ذکر شده بایستی اقدامات لازم از سوی تعمیر کار انجام گیرد.

کولر گازی پنجره ای به طور ناگهانی روشن می شود

بررسی ترموستات، فین های کندانسور و گاز مبرد از جمله اقداماتی است که در این شرایط بهتر است انجام گیرد.

ترموستات کار تشخیص درست دما برای روشن و خاموش کردن دستگاه در شرایط مورد نیاز را دارد. چنانچه این قطعه از دستگاه به درستی کار نکند، دستگاه شما در زمان های نامناسبی روشن و یا خاموش می شود. تعمیر ترموستات کولر گازی پنجره ای در این موقعیت ها یکی از کارهایی است که توسط تعمیر کار کولر گازی پنجره ای صورت می گیرد.

بررسی فین‌های کندانسور از دیگر اقداماتی است که در صورت خاموشی ناگهانی دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد. دلیل عملکرد ناصحیح کولر در این وضعیت می تواند به تجمع آشغال درون آنها مربوط باشد که برای تعمیرات کولر گازی پنجره ای در این شرایط بهتر است آشغالها را خارج نمایید.

یکی از موارد مهمی که برای مشتریان عزیز اهمیت دارد اعزام به موقع تعمیر کار و یا سرویس کار به محل مورد درخواست است.

یکی از مزیت های مهم هر شرکت تعمیری داشتن مراکز تعمیر مختلف در نقاط مختلف شهر است. دیجی امداد با داشتن مرکز تعمیر کولر گازی پنجره ای در شمال تهران، جنوب ، شرق و غرب تهران این امکان را برای مشتریان فراهم آورده است تا در سریعترین زمان ممکن خدمات لازم را برای تعمیرات کولر گازی پنجره ای خود دریافت نمایند.

علت یخ زدگی در کولر گازی پنجره ای

یخ زدگی کولر گازی می تواند علت های متنوعی چون یکسره کار کردن کمپرسور، خرابی فن، مسدود بودن شبکه اپراتور داشته باشد که هر کدام روش های خاص خود را برای تعمیر دارند که حتما بایستی یک تعمیرکار مجرب و خبره این عمل را انجام دهد.

یکسره کار کردن کمپرسور باعث بالا رفتن دمای محیط شده و یخ زدگی را به همراه دارد، برای تعمیر کولر گازی پنجره ای در این شرایط باید تنظیم دمای ترموستات به درستی انجام گرفته و در صورت نیاز تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای و یا سایر بخش ها توسط تعمیرکار انجام گیرد.

در صورت خرابی فن کولر گازی پنجره ای نیز به دلیل عدم انتقال هوای سرد به بیرون که بایستی توسط فن انجام گیرد یخ زدگی رخ می دهد، تعمیر فن کولر گازی پنجره ای در این موقعیت یکی از مهمترین اقداماتی است که باید انجام گیرد.

عدم  کارکرد صحیح کمپرسور

وظیفه کمپرسور در کولر گازی پنجره ای فشرده کردن و تبدیل گاز مبرد به مایع است که گاها به دلیل خرابی و یا سوختن آن، خراب بودن ترموستات یا خازن دستگاه، عدم کار کرد صحیح سنسور ها نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای حس می شود که بایستی در اسرع وقت به منظور جلوگیری از خسارت های بیشتر صورت گیرد.

در زمان تعمیر وکیوم کولر گازی پنجره ای به درستی انجام نمی گیرد

گاها مشکلاتی چون تولید سر و صدا و لرزش بیش از حد توسط دستگاه، کاهش سرمادهی، افزایش فشارگاز و غیره  بروز می کند که به دلیل وکیوم نادرست دستگاه در زمان نصب و سرویس کولر گازی پنجره ای ایجاد می شود.

برای تعمیر کولر گازی پنجره ای حتما بایستی دستگاه به درستی وکیوم شود تا از عدم وجود رطوبت و خیسی در سیستم اطمینان حاصل شود.

تنظیم نبودن فشار گاز

فشار استاندارد در کولر گازی پنجره ای عددی بین 75-70 PSI است که بالا بودن فشار می تواند مربوط به وکیوم نکردن مسیر جریان گاز مبرد در دستگاه باشد که می تواند با علایمی چون سر و صدای زیاد و سرد نکردن کافی دمای محیط همراه باشد. در تعمیر کولر گازی پنجره ای این مشکل با استفاده از پمپ وکیوم حل می‌شود.

[cz_title id=”cz_65357″]

خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی پنجره ای توسط دیجی امداد رسان :

[/cz_title]

ارائه کلیه خدمات به صورت شبانه روزی می باشد.

گارانتی 180 روزه بابت کلیه خدمات ارائه داده می شود.

این مرکز دارای شعب مختلف در سراسر تهران می باشد.

استفاده از متخصص ترین و کار بلد ترین تکنسین های تعمیرات 

[cz_title id=”cz_65703″]

نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در تهران

[/cz_title]
[cz_title id=”cz_60337″]

درخواست اعزام فوری کارشناس فقط با یک تماس:

[/cz_title]

تعمیر کولر گازی پنجره ای در تهران


تعمیر کولر گازی پنجره ای به هیچ وجه کار ساده ای نبوده و نیازمند دانش، تخصص و مهارت کافی در این زمینه است

بهترین کاری که می توانید به هنگام مواجهه با مشکلات ذکر شده در رابطه با دستگاه خود انجام دهید تماس با یکی از مراکز تعمیر کولر گازی پنجره ای در جنوب تهران  تا در اسرع وقت برای عیب یابی و رفع ایرادات و تعمیر کولر گازی پنجره ای جنرال یا هر برند دیگر به محل مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند.همچنین مجموعه دیجی امداد تعمیر کولر گازی پنجره ای در شرق تهران نیز انجام میدهد.

هزینه عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای

معمولا یکی از کارهای واجبی که افراد با شروع فصل گرما اقدام به انجام آن می نماید سرویس و تعمیر کولر گازی پنجره ای به منظور استفاده موثر و کارآمد از این دستگاه است به همین دلیل بیشتر افراد دغدغه هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای را دارند.

 تعرفه تعمیر کولر گازی پنجره ای با توجه به برند دستگاه، درجه ی مشکل ایجاد شده، نیاز داشتن و یا نداشتن به تعویض قطعات تعیین می شود. معمولا قیمت تعمیر کولر گازی پنجره ای چندان بالا نیست ولی قطعات به کار رفته در آن در صورتی که نیاز به تعویض داشته باشند از نظر قیمت کمی بالا هستند پس این مهم است که کار تعمیرات کولر گازی پنجره ای خود را به محل معتبر و نیز افراد حرفه ای بسپارید تا احیانا از شما سوء استفاده نکنند.

دیجی امداد یکی از شرکت های فعال در حوزه تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله کولر گازی پنجره ای است و شما می توانید با برقراری تماس با کارشناسان این گروه حرفه ای در مرکز تعمیرات کولر گازی پنجره ای در  شرق تهران و نیز سایر نقاط تهران و حومه خدمات تعمیر و ضمانت نامه یکساله قطعات تعویضی به همراه اطلاع از هزینه تعرفه تعمیرات دریافت نمایید.

[cz_title id=”cz_42657″]

سوالات متداول سرویس کولر گازی پنجره ای :

[/cz_title]

اگر کمپرسور دستگاه تحت شرایط خاصی و با رعایت مسائل ایمنی شسته شود مشکلی پیش نمی آید.

کم بودن فشار گاز مبرد بنا به هر دلیلی و وارد شدن ضربه به دستگاه از جمله دلایل خارج شدن گاز از مدار سیستم سرمایشی بوده و نیاز به شارژ مجدد می یابد.

سرویس شستشوی انواع کولرها بهتر است حداقل سالی یکبار انجام شود. بایستی تمامی فیلترها تمیز شده و کویل های اپراتور و کندانسور نیز با مواد مخصوصی شستشو داده  شوند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *