مطالب آموزشی

سیستم گرمایش از کف چیست و نحوه محاسبه پکیج برای سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف با آب گرمی که در پکیج تولید میکند و لوله هایی که در کف زمین قرار میگیرد باعث میشود که کف منزل گرم شود. با عبور آب گرم از داخل لوله ها، گرمای یکنواخت و مطبوعی ایجاد می کند.

به صورتی که وقتی روی زمین راه می روید، گرمای کف را احساس می کنید، چون که گرما از کل اتاق از سمت پایین به بالا هدایت می شود. بنابراین باید پکیجی را خریداری کنید که با این نوع سیستم گرمایشی سازگاری داشته باشد.

اگر می خواهید بدانید برای گرمایش از کف چه پکیجی با چه ظرفیتی مناسب است این مقاله از دیجی امدادرسان را مطالعه کنید.

 

4 عامل مهم برای انتخاب پکیج مناسب برای سیستم گرمایش از کف

اگر می خواهید پکیج را انتخاب کنید که سازگار با سیستم گرمایش از کف باشد باید چند نکته را مدنظر قرار دهید.

1. بازدهی پکیج

سیستم گرمایش از کف در محیط های مورد استفاده قرار می گیرد که متراژ آن زیاد است. برای همین باید پکیجی را انتخاب کنید از راندمان بالایی برخوردار باشد. از آن جایی که لوله های به کار رفته در سیستم گرمایشی بسیار بزرگ هستند و ممکن است در فاصله دوری از پکیج قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین نکاتی که بازدهی و راندمان سیستم گرمایش از کف با پکیج را افزایش می‌دهد، ظرفیت پکیج است. ظرفیت پکیج متناسب با قدرت و توان حرارتی قدرت فن، تعداد پره ‌های مشعل متفاوت می باشد.

2. امکان نصب ترموستات اتاقی به پکیج

پکیج مناسب برای سیستم گرمایش از کف بایستی قابلیت نصب ترموستات اتاقی را داشته باشد . البته این را بدانید که دمای لوله های کف ساختمان نباید از حد استاندارد بیشتر باشد چون باعث ترکیدن لوله ها و ترک خوردن مصالح یا تغییر رنگ کف‌پوش ‌ها می‌شود. اما وجود ترموستات می‌ تواند افزایش دما را کنترل کند و مانع بروز این مشکلات شود.

پکیج هایی در بازار وجود دارند که ترموستات نصب شده روی آن ها می تواند به صورت مستقیم به دستگاه‌ های گرمایشی کف ساختمان نصب شود. اما برای اتصال پکیج‌ های آنالوگ به این سیستم گرمایشی به یک سری تغییرات نیاز دارید.

3. تک مبدله یا دو مبدله بودن پکیج

تعداد مبدل های پکیج عامل دیگری است که باید در هنگام خرید پکیج برای سیستم گرمایش از کف به آن دقت کنید. پکیج هایی که به صورت تک مبدله عرضه می ‌شوندبرای تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط از یک مبدل استفاده می‌کنند. این دستگاه ها ظرفیت پایینی دارند.

اما پکیج های دو مبدله از ظرفیت حرارتی بیشتری برخودار هستند که قادرند به سادگی  با لوله‌های دور از پکیج ارتباط برقرار کنند.

4. برند تولیدکننده

برند پکیج یکی دیگر از معیارهای انتخاب پکیج مناسب گرمایش از کف است. بیشتر برندهای تولیدکننده پکیج، پکیج هایی به بازار عرضه کردند که با دستگاه های گرمایش از کف سازگاری دارند. برندهای مانند بوتان، ایران رادیاتور، لورچ، آریستون و فرولی از مشهورترین برندهای تولیدکننده انواع پکیج محسوب می شوند.

banner-moshavere-dgsos

پکیج گرمایش از کف و نحوه محاسبه آن چیست؟

پکیج گرمایش از کف و نحوه محاسبه آن چیست؟

اگر در محاسبه ظرفیت مناسب پکیج برای سیستم گرمایش از کف اشتباهی رخ بدهد، راندمان پکیج و سیستم گرمایش از کف با مشکل مواجه می شود و به دلیل ناسازگاری بین قطعات مختلف فشار و دمای نامناسب منجر به کاهش عمر مفید تجهیزات می شود. عوامل تعیین کننده در نحوه محاسبه ظرفیت پکیج برای سیستم گرمایشی از کف عبارتند از:

 • میزان فشار آب

فشار آب در مناطق مختلف نوسانات زیادی دارد.  اگر در مناطقی زندگی می کنید که فشار و حجم آب تان زیاد است باید از پکیجی استفاده کنید که از توان حرارتی بالایی برخوردار باشد.

 • نوع سوخت مصرفی پکیج

بیشترین سوختی که برای سیستم گرمایشی از کف با پکیج به کار برده می شود گاز است چون این سوخت  بیشترین بازدهی را به همراه دارد. برای اسفاده از خدمات مجموعه دیجی امداد مانند تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و یا هر برند دیگری تنها کافیست به سایت ما مراجعه فرمایید.

 • شرایط جغرافیایی ساختمان

محاسبه سیستم گرمایش از کف با پکیج دیواری به ساختمان جهت جغرافیای ساختمان و نوع آب و هوای منطقه و موقعیت ساختمان نسبت به تابش آفتاب بستگی دارد. همچنین اینکه در کدام طبقه از ساختمان واقع شده بسیار مهم است. به طور کلی 4 نوع شرایط آب و هوایی در کشور ما وجود دارد که عبارتند از:

 • شهرهای شمالی که آب و هوای معتدل و مرطوب دارند.
 • شهرهای کوهستانی که سرد و خشک هستند.
 • شهرهای مرکزی که آب و هوای گرم و خشک دارند.
 • شهرهای جنوبی که گرم و مرطوب هستند.

 

 • از لحاظ معماری و ساخت ساختمان

معماری و نوع ساختمان مورد دیگری است که در محاسبه سیستم گرمایش از کف تاثیر می گذارند. از دید معماری و ساخت هم ساختمان ‌ها به 3 دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد  زیر می شود:

 • ساختمان ‌هایی با پنجره ‌های دوجداره و دیوارهای عایق ‌بندی شده که افت حرارت بسیار کمی دارد.
 • ساختمان‌ هایی که پنجره ‌های معمولی فلزی دارند و هدر رفت انرژی در آن ‌ها معمولی است.
 • ساختمان‌های قدیمی که هدر رفت انرژی در آن ها بسیار زیاد می باشد.

 

ویژگی های انتخاب بهترین پکیج برای سیستم گرمایش از کف

انتخاب یک پکیج مناسب برای سیستم گرمایش از کف ممکن است دشوار باشد. اما باید دارای ویژگی های خاصی باشد که این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

 • از توان حرارتی بالایی برخوردار باشد.
 • دیجیتال باشد.
 • دو مبدله باشد.
 • زمینی باشد.
 • قابلیت اتصال به ترموستات اتاقی را داشته باشد.
 • راندمان حرارتی بالایی را ارائه دهد.

 

معرفی انواع سیستم سرمایش از کف

معرفی انواع سیستم سرمایش از کف

 • سیستم آبی

سیستم آبی که در آن گرما از راه عبور آب گرم داخل لوله های چند لایه به محیط انتقال می یابد و گرمای را تامین می کند.

 • سیستم برقی

کابل های حرارتی المنت ها در کف ساختمان توسط برق گرمای محیط را فراهم می کنند.

banner-moshavere-dgsos

راه‌ اندازی سیستم گرمایش از کف با پکیج در 4 مرحله

برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف با پکیج روش های مختلفی وجود دارد اما به طور کلی نحوه اجرای ساخت سازه شامل چند مرحله می شود که عبارتند از:

1.تهیه نقشه طراحی لوله ‌ها

اولین مرحله برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف به نقشه و طرح اولیه نیاز دارید این نکته شامل توجه کردن به مواردی مانند مساحت و موقعیت محیط تعداد درزها و مجاورت با محیط خارج برای بازدهی بیشتر پکیج می باشد.

عموما 4 طرح پرکاربرد یعنی طرح دو طرفه به شکل L، سه طرفه به شکل U ، چهار طرفه (لوپ) یا طرح مارپیچ در طراحی لوله های گرمایش از کف پکیج به کار برده می شود.

قبل از نصب لوله ها باید کف ساختمان را به خوبی عایق بندی کنید این کار با هدف بهره برداری جلوگیری از نشتی احتمالی لوله ‌ها و سرایت آن به ساختمان انجام می شود

 

2.تعبیه لوله‌ ها طبق نقشه طراحی شده

در این مرحله باید به توجه به طرح اولیه لوله ها را نصب کنید. معمولا در فضاهای کم عرض مانند راهروها، از طرح مارپیچ و برای مکان ‌هایی که در محیط های و درز دار، طرح  های دیگری را انجام می دهد.

 

3.تست اتمسفر

جهت سهت از عملکرد بهتر لوله ‌ها در فشار ۶ اتمسفر به مدت ۶ ساعت، آزمایش می ‌شوند.

 

4.بتن ریزی و مخفی کردن سیستم

با بتن ریزی کف، لوله ‌های گرمایش از کف به صورت مخفی در می آیند. این روش مانع از شکستگی و آسیب به لوله ها می شود. با توجه به اینکه گرما، هوای منبسط و سبک است به سمت بالا حرکت می ‌کند و به این ترتیب گرمای محیط را تامین می کند.

 

آیا پکیج برقی برای سیستم گرمایش از کف مناسب است؟

پکیج ‌های برقی بازدهی گرمایشی بالایی دارند و می‌ توانند در محیط‌ هایی با متراژ زیادی به کار برده می شود. به علاوه انواع پکیج ‌های برقی ظرفیت حرارتی مناسبی دارند.

البته باید بدانید که اگر متراژ ساختمان زیاد باشد؛ استفاده از پکیج برقی را دیگر نمی توان پیشنهاد کرد چون مصرف برق را تا حد زیادی بالا می برد. برای استفاده از خدمات تعمیر پکیج در تهران میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید.

banner-moshavere-dgsos

بررسی سیستم از گرمایش کف در دیجی امداد

بررسی سیستم از گرمایش کف در دیجی امداد

در این مقاله به بررسی سیستم از گرمایش کف و مناسب ترین پکیج برای این سیستم و بهترین روش محاسبه پکیج گرمایش از کف پرداخته شد. چنانچه قصد انجام سیستم گرمایش از کف دارید می توانید از خدمات گسترده دیجی امداد رسان استفاده کنید.

جهت درخواست برای انجام سرویس و تعمیر پکیج دیواری می توانید به طور مستقیم با همکاران در ارتباط باشید. هم چنین می توانید وارد سایت دیجی امدادرسان شوید و برای کارشناس درخواست بدهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *