مطالب آموزشی

آموزش تست فلومتر پکیج

تست-فلومتر-پکیج

تست فلومتر پکیج اغلب برای آگاهی از سالم بودن یا خرابی دستگاه صورت می گیرد. فلومتر و فلوسوئیچ انواع مختلفی دارند که بر همین اساس  کاربردهای مختلفی نیزدارند. در پکیج دیواری این قطعات برای اعلام باز شدن شیر آب مصرفی به برد دستگاه تعبیه شده است. فلومتر به غیر از اعلام باز بودن آب وظیفه دیگری نیز دارد، گزارش خروجی آب نیز از وظایف این قطعه است که برد بوسیله این گزارش مقدار شعله پکیج را تنظیم می کند.

به دلیل این مزیت، پکیج های کنونی و مخصوصا پکیج های دیجیتال دارای  قطعه فلومتر برای گرم کردن آب مصرفی هستند. این مقاله جهت آشنایی با نحوه تست فلومتر تهیه شده است.

در پکیج های دیواری با باز شدن شیر آب، شناور تفلونی که در داخل فلوسوئیچ تعبیه شده  به سمت بالا حرکت می کند و چون روی آن یک آهنربا قرار داده شده به صورت مغناطیسی کنتاکت های فلوسوئیچ را متصل می کند که برد دستگاه متوجه باز شدن شیر آب می شود و پکیج را جهت گرم کردن آب روشن می کند.

برای بررسی نحوه تست فلومترلازم است اول انواع فلوسوییچ ها را بشناسید، ان ها به دوشکل تولید می شوند : فلوسوییچ دو سیم و فلو رگلاتور سه سیم که معمولا در پکیج های دیواری مورد استفاده قرار می گیرند.

  مشاوره دیجی امداد رسان

عیب یابی و نحوه تست فلومتر پکیج های دیواری

عیب-یابی-فلومتر-پکیج-دیواری

پکیج های دارای فلوسوییچ دقت کمتری از نظر گرم کردن آب مصرفی نسبت به فلومترها دارند. فلوسوییچ ها باز یا بسته می شوند و  میزان و ورود آب مصرفی را به برد اطلاع می دهند. برد دستگاه به کمک سنسور آب مصرفی (NTC S)، شعله شیرگاز را تنظیم می کند.

انواع فلومتر در پکیج به مدل۲ سیم و ۳ سیم تقسیم می شوند. فلو توربین ، فلو رگلاتور و فلومتر های خطی معمولا ۳ سیم دارند. مدل های فلومتر ، فلو سوئیچ معمولا ۲ سیم هستند.

تفاوت اصلی ۳ سیم بودن و ۲ سیم بودن فلومتر در این است که ، فلومتر های دو سیم را می‌توان به راحتی یکسره کرد و از سلامت بودن قطعه مطلع  شد.

 

برای تست فلوسویچ و فلومتر پکیج چه اقداماتی لازم است؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که تست فلومتر به چه شکل است؟ جهت تست فلومتر ایران رادیاتور نباید پکیج در حالت زمستانه قرار داشته باشد، ممکن است در جهت عیب یابی دچار اشتباه شوید.

لازم است ورود آب سرد به فلوسوییچ یا فلومتر وصل باشد. در صورت خرابی فلوسوییچ یا فلومتر، هیچ  گونه ارور و خطایی از دستگاه صادر نمی شود اما از روش زیر می توانید به راحتی دستگاه را عیب یابی کنید.

برای تست فلوسوییچ ، باید پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید و پس از آن شیر آب گرم مصرفی را باز کرده، اگر پکیج روشن شد و شروع به کار کرد به معنی سالم بودن فلوسوییچ است اما اگر پکیج در حالت استند بای یا همان آماده باش بود به معنی خرابی فلوسوئیچ است. تست فلومتر پکیج ایساتیس و مدل های دیگری از قبیل تست فلومتر پکیج گلدیران مشابه ایران رادیاتور انجام می شود.

دیجی امداد رسان برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور و سایر برند ها در خدمت شما عزیزان است و شما می توانید با برای حل مشکل پکیج خود و بهره بردن از تعمیر پکیج به صورت شبانه روزی با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

 

آموزش تست فلومتر پکیج دیواری برندهای مختلف

آموزش-تست-فلومتر-پکیج-دیواری

در تست فلوسویچ  باید به نکات مهمی توجه کرد: روش تست فلومتر پکیج ایران رادیاتور تقریبا مشابه نمونه های دیگر است. اگر در حالت تابستانه بدون اینکه شیر آب گرم را باز کنید پکیج شروع به کار کند نشان دهنده خرابی فلوسوئیچ است.

ممکن است شناور تفلونی آن در قسمت بالا گیر کرده باشد ولی برد پکیج  احساس میکند که شیر آب باز شده است .مشابه این اتفاق در فلومترها امکان پذیر نیست چون اگر توربین فلومتر دچار مشکل شود و گیر کند ، هرگز جریانی به برد ارسال نمی شود و پکیج روشن نمیشود.

این مورد یکی از تفاوت های فلومترها با فلوسوییچ است. برای تست فلومتر لازم است پکیج را در حالت تابستانه قرار دهید و شیر آب گرم را باز کنید ، اگر پکیج شروع به کار کند فلومترسالم است و در غیر این صورت فلومتر معیوب است. درواقع اولین قطعه ای که در پکیج آب از آن عبور می کند فلومتر (فلوسوئیچ) است.

  مشاوره دیجی امداد رسان

دیجی امداد از معتبرترین شرکت های تعمیراتی پکیج

دیجی امداد رسان از فعالان عرصه تعمیرات و سرویس پکیج دیواری است. تعمیرات پکیج دیواری، تعمیر کولر گازی از اقدامات این مجموعه است. استفاده از کادر مجرب و متخصص موجب شده این مجموعه در عرصه تعمیرات نسبت به دیگر رقبا جایگاه ویژه ای داشته باشد و در کلیه نقاط شهر تهران و کرج به مشتریان خود سرویس می دهد.

در صورت به وجود امدن خلل در کار پکیج خود می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل کنید. پس از حضور کارشناس تعمیرات پکیج در محل شما، پکیج جهت عیب یابی بررسی می شود  و در نهایت هزینه سرویس یا تعمیر دستگاه تعیین می شود، با تایید نهایی شما  تعمیر دستگاه اغاز می شود. قطعات بکاربرده شده توسط سرویسکار همگی دارای گارانتی 1 ساله هستند.جهت خرید فلومتر پکیج به صفحه ی فروش قطعات پکیج دیواری مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *