مطالب آموزشی

ارورهای پکیج آریستون مدل اجیس

کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس به صورت چراغ های چشمک زن روی صفحه LED دستگاه نمایان می شود که با داشتن یک آشنایی نسبی با ارورهای پکیج آریستون به راحتی می توانید مشکل را شناسایی کرده و در صدد رفع آن برایید. نکته ای که باید بدانید اینست که معانی و شرح ارورهای پکیج آریستون مدل اجیس مشابه با سایر مدل های پکیج آریستون نبوده و ممکن است متفاوت باشند.

ظاهر شدن کدهای خطا پکیج آریستون روی صفحه نمایشگر پکیج کار عیب یابی را برای شما و یا تعمیرکار بسیار راحت تر کرده است، دقت داشته باشید که در بسیاری از موارد نیازی به تماس با مراکز تعمیرات پکیج دیواری وجود ندارد و خود با مراجعه به دفترچه راهنمای پکیج و با یک اقدام ساده می توانید مشکل را رفع کنید.

  مشاوره دیجی امداد رسان

پکیج آریستون

 

لیست کامل ارورهای پکیج Ariston مدل اجیس

در مطلب زیر به اختصار به معرفی کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس و رفع خطاها خواهیم پرداخت، این ارورها عبارتند از:

 

چراغ چشمک زن قرمز:

این ارور زمانی نمایان می شود که شما در روشن کردن پکیج خود دچار مشکل شده باشید و یا دستگاهتان در حین کار خاموش شود. یکی از دلایل بروز این خطا خرابی الکترود جرقه زن پکیج است.

 

خطای 60/70/A3 زرد:

یکی دیگر از خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس خطای 60/70/A3 زرد است که به خرابی سنسور گرمایشی مرکزی دستگاه مربوط می شود، که برای رفع این ارور تعمیرکار اقدام به تعویض سنسور می نماید.

 

خطای 60/70/80 زرد:

اگر چنانچه به دلیل عدم تشکیل شعله یکنواخت، پکیج تان آب مصرفی را گرم نمی کند شما با این کد از خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس مواجه خواهید شد.

 

خطای E50/70 زرد:

نشان دهنده خراب بودن سنسور آب گرم مصرفی و بهداشتی است که برای برطرف کردن این کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس بایستی سنسور تعویض شود.

 

خطای 90 قرمز:

در صورتی که کلید حرارتی و یا فیوز فعال شود این چراغ روشن می شود. این کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس مشکلات دیگری چون معیوب بودن پمپ سیرکولاسیون، بسته بودن شیرهای رفت و برگشت، معیوب بودن شیرموتوری و … را نیز نشان می دهد.

 

خطای 50/60 زرد:

در صورت گرم نشدن آب مصرفی توسط پکیج شما با این ارور مواجه خواهید شد که در واقع بیانگر کاهش فشار آب در مسیر گرمایشی است که بنا به دلایل متعددی چون کم بودن فشار آب کل ساختمان، نشت آب از لوله های ساختمان و یا عوامل دیگری چون رسوب گرفتن پکیج و یا هوا گرفتن پکیج مربوط باشد، که برای رفع این مورد از ارورهای پکیج آریستون با باز کردن شیرپرکن بایستی فشار بار پکیج را روی عدد 1.5 تنظیم نمایید.

 

خطای 70/ قرمز:

خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس

نمایان شدن این خطا نشانگر وجود مشکل داخلی در برد است که برای تعمیر آنها حتما بایستی از یک تعمیر کار حرفه ای بخواهید آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض نماید.

  مشاوره دیجی امداد رسان

خطای 70/زرد:

خطای Eeprom  را نشان می دهد.

 

ارور 40/50/60/70/80/ زرد:

از دیگر کدهای خطای پکیج آریستون مدل اجیس ارور 40/50/60/70/80/ زرد است که در صورت فشردن کلید ریست دستگاه 5 و یا بیش از 5 بار با این خطا رو به رو خواهید شد.

 

خطای 80/زرد:

در صورت قطعی ارتباط بین برد و سایر قطعات پکیج این کد خطا در پکیج آریستون مدل اجیس نمایان می شود، چون همانطور که می دانید برد مثل مغز پکیج عمل کرده و دستورات لازم مربوط به ادامه کار را به سایر قطعات مخابره می کند.

اگر این ارتباط به هر دلیلی قطع شود این مشکل بروز خواهد کرد، برای رفع این کد خطا در ابتدا فیش های متصل به برد و قطعات را بررسی کنید، اگر مشکل حل نشد از یک تعمیرکار پکیج برای برطرف کردن این نوع کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس کمک بخواهید. تعمیرکاران مجرب شرکت ما تعمیر برد پکیج آریستون را به صورت حرفه ای در اسرع زمان برای شما عزیزان انجام می دهند.

 

روشن شدن چراغ چشمک زن زرد:

این خطا در مدل بدون فن پکیج آریستون مدل اجیس نشانگر فعال شدن سنسور دود و در مدل فن دار بیانگر مشکل در پرشر سوئیچ می باشد. در صورت مواجه شدن با هر کدام از ارورهای پکیج آریستون مدل اجیس اولین کاری که باید بکنید خاموشی پکیج است تا بدین طریق با عدم روشن نگه داشتن پکیج با وجود اشکال و خرابی در عملکرد آن، از وارد شدن آسیب جدی و خسارات بیشتر به آن جلوگیری کنید. در صورتی که مشکل توسط خود شما و با یک اقدام ساده قابل حل نبود، با یک تعمیرکار پکیج آریستون تماس بگیرید تا به عیب یابی و رفع کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس شما بپردازد.

 

ارور 101 پکیج Ariston مدل اجیس

زمانی که این ارور نمایش داده می شود شما باید بدانید که کلید حرارتی فعال شده است.

 

ارور 108 پکیج Ariston مدل EGIS

این ارور زمانی نمایش داده می شود که فشار آب پکیج کاهش پیدا کرده و از میزان حداقل کمتر شده است.

 

سرویس پکیج دیواری آریستون مدل اجیس

ارورهای پکیج آریستون

همانند هر لوازم خانگی دیگر، پکیج آریستون مدل اجیس نیز پس از مدتی کار کردن به سرویس دوره ای نیاز پیدا خواهد کرد که این سرویس شامل رسوب گیری، چک کردن دودکش، بررسی لوله ها، هوا گیری است. در هر بار سرویس هر کدام از این اقدامات به طور اصولی انجام گرفته و در صورت نیاز برخی قطعات رسوب گرفته و یا از کار افتاده نیز تعمیر می گردد.

  مشاوره دیجی امداد رسان

تعمیر پکیج دیواری آریستون مدل EGIS

در صورت احساس نیاز به تعمیر پکیج آریستون خود می توانید به یکی از مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی از جمله مرکز تخصصی دیجی امداد رسان مراجعه کرده و یا تماس حاصل نمایید و برای رفع کد خطاهای پکیج آریستون مدل اجیس و خرید قطعات پکیج دیواری از خدمات بی نظیر این شرکت و تعمیرکاران حرفه ای آن ها بهره ببرید.

4.8/5 - (29 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *