مطالب آموزشی

دلایل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری بوتان چیست ؟

دلایل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری

شمعک پکیج دیواری بوتان یک شعله کوچک ثابت است که با روشن شدن آن میله یون گرم می شود. کوچکترین آسیب به شمعک پکیج کارکرد پکیج بوتان با مشکل مواجه می شود که در پکیج بوتان به شکل کدخطا در مدل های دیجیتال و به شکل چراغ قرمز در مدل های آنالوگ نمایان می شود.

پس لازم است که دلایل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری بوتان را بدانید. برای همین در این مقاله از دیجی امدادرسان سعی داریم به بررسی علت روشن نشدن شمعک پکیج بوتان و راه حل رفع آن بپردازیم.

نمایندگی-پکیج-بوتان

7 دلیل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری بوتان

همان طور که می دانید پکیج بوتان با آب برق و گاز کار می کند. پس اولین اقدام برای پیدا کردن علت روشن نشدن مشعل پکیج دیواری بوتان بررسی این سه منبع است. البته خرابی هر کدام از قطعات مربوط به شمعک و مشعل مشکل روشن نشدن مشعل را به همراه دارد که اصلی ترین دلایل روشن نشدن شمعک پکیج بوتان عبارتند از:

  • خرابی جرقه زن در پکیج دیواری بوتان
  • خراب شدن میله یون پکیج دیواری بوتان
  • گرفتگی شیر کنترل گاز پکیج دیواری بوتان
  • نبود برق در پکیج دیواری بوتان
  • فشار نامناسب پکیج دیواری بوتان
  • ایراد در سنسور NTC پکیج دیواری بوتان
  • خراب شدن برد پکیج دیواری بوتان

1.خرابی جرقه زن در پکیج بوتان

یکی از اصلی ترین علت روشن نشدن شمعک پکیج بوتان خرابی جرقه زن محسوب می شود. بعد از ورود گاز به داخل شمعک سنسور فرمان تخلیه بار الکتریکی را به برد مدار برای شروع عملیات جرقه زنی ارسال می کند.

در صورتی که، پیلوت به علت رسوبات مسدود شده باشد، این جرم‌ ها از قسمت ورودی گاز وارد پکیج بوتان می شوند. ورودی گاز هم خیلی ریز است و جزئی ترین جرم و رسوبات آن را مسدود می کند. برای رفع مشکل روشن نشدن شمعک پکیج بوتان در اثر خرابی جرقه زن کافی است جرقه زن را تمیز کنید.

banner-moshavere-dgsos

2.خراب شدن میله یونی در پکیج دیواری بوتان

میله یون یا میله یونیزاسیون نقش مهمی در کارکرد پکیج بوتان دارد. اگر الکترود خراب شود، نمی تواند شعله را تشخیص بدهد و در نهایت مشعل پکیج دیواری روشن نمی شود. چون میله یون کار تشخیص شعله را برعهده دارد و اختلال در آن مشکل در کارکرد سیستم مانند روشن نشدن شمعک را به همراه خواهد داشت.

3.گرفتگی شیر کنترل گاز پکیج دیواری بوتان

گرفتگی شیر کنترل گاز پکیج دیواری بوتان

در صورت گرفتگی شیر کنترل گاز با روشن نشدن شمعک یا مشعل مواجه می شوید.شیر کنترل گاز با ولتاژ 220 عمل می کند و کار قطع و وصل جریان گاز را برعهده دارد. هم چنین کار مهمی در تنظیم ارتفاع شعله انجام می دهد. بنابراین اگر کوچکترین مشکلی برای شیر کنترل گاز پکیج دیواری بوتان ایجاد شود، روشن شدن یا احتراق مشعل با مشکل مواجه می شود. چون گاز به اندازه مناسب به شیر کنترل گاز نمی رسد.

4.ایراد در سنسور NTC پکیج دیواری بوتان

سنسور ان تی سی در پکیج بوتان کار اندازه گیری دمای پکیج را انجام می دهد. بنابراین بروز ایراد در این قطعه باعث می‌شود که در کار مشعل پکیج اختلال ایجاد شده و مشعل روشن نشود. چون خرابی NTC پکیج بوتان منجر به تشخیص دمای اشتباه می‌شود و روی بر عملکرد مشعل و شعله تاثیر منفی می گذارد. دیجی امداد رسان با بهره گیری از نیروهای متخصص در زمینه ارائه خدمات تعمیر پکیج بوتان در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

5.نبود برق در پکیج دیواری بوتان

در مواقعی یک ایراد کوچک در برق رسانی می تواند علت روشن نشدن مشعل پکیج بوتان در حالت زمستانه یا تابستانه باشد. چون عدم وجود برق باعث روشن نشدن برد و در نهایت مشعل پکیج بوتان می شود.

 بنابراین در پکیج دیواری بوتان اگر هیچ چراغی روشن نبود و با تغییر دادن دکمه های دستگاه مشکل برق رسانی وجود داشت، دو شاخه پکیج بوتان را از برق بکشید و فاز بودن پریز را بررسی کنید تا برق جریان داشته باشد

بعد دو شاخه را بدون محافظ برق چک کنید. بعضی اوقات خرابی فیوز برق پکیج منجر به روشن نشدن شمعک پکیج بوتان می شود. اگر فیوز پکیج بوتان ایراد پیدا کرده است برای رفع این مشکل کافی است آن را تعویض کنید.

6.فشار بار نامناسب پکیج دیواری بوتان

یکی از دلایل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری بوتان فشار بار نامناسب است.  در صورتی که فشار در مدار گرمایشی پکیج بوتان به صفر برسد، شمعک و مشعل روشن نمی شوند.

در پکیج بوتان مانومتر یا فشار سنج تعبیه شده است که وظیفه مانومتر نشان دادن فشار مدار گرمایشی می باشد. در صورتی که فشار در مدار رادیاتورها کمتر از 0.7 بار باشد، برد دستگاه اجازه فعالیت به سیستم و روشن شدن شمعک را نمی دهد .

7.خرابی برد پکیج دیواری بوتان

برد هسته مرکزی پکیج بوتان است که کلیه دستورات لازم را به بخش های مختلف دستگاه صادر می کند تا پکیج بتواند به خوبی کار خود را انجام دهد. تمامی قطعات از جمله از جرقه زن، سنسور، پمپ، شیر گاز و غیره توسط برد پکیج کنترل می‌شود.

اختلال در برد فرمان صحیحی که شامل روشن شدن شمعک می شود؛ به قطعات نمی رسد. بنابراین علت روشن نشدن مشعل پکیج دیواری بوتان می تواند خرابی برد هم باشد. در صورت خرابی برد پکیج دیواری بوتان بایستی از مرکز تعمیر پکیج دیواری کمک بگیرید.

banner-moshavere-dgsos

 

رفع روشن نشدن مشعل پکیج دیواری بوتان در دیجی امداد رسان

رفع روشن نشدن مشعل پکیج دیواری بوتان در دیجی امداد رسان

در این مقاله به دلایل روشن نشدن شمعک پکیج دیواری بوتان و راه حل مشکل آن پرداخته شد. توصیه می کنیم چنانچه دانش کافی در زمینه فنی و پکیج ندارید، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

برای بهره مندی از خدمات مشتریان بوتان در این مرکز و رفع مشکل، کافی است با همکاران ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در زمان دلخواه به مکان مورد نظرتان برای رفع ایرادات پکیج بوتان اعزام شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *