مطالب آموزشی

راه های گرم نگه داشتن خانه در روزهای سرد

راه-های-گرم-نگه-داشتن-خانه-در-روزهای-سرد

تمام ترفندهای گرم نگه داشتن خانه در زمستان به نوبه خود اهمیت زیادی دارند اما اگر فضای منزل شما بسیار سرد است می توانید از یک عایق ارزان و مناسب استفاده کنید تا در حبس کردن گرما دچار مشکل نشوید. در واقع این کار باید برای سقف صورت بگیرد. اگر فضای خالی در بالای سقف دارید این کار را حتماً انجام دهید.

مشاوره دیجی امداد رسان

ساده ترین راه های گرم نگه داشتن خانه در روزهای سرد

گرم نگه داشتن خانه در روزهای سرد زمستان با یک سری ترفندهای ساده شکل می گیرد

بستن همه پنجره ها: روش های گرم نگه داشتن خانه در روزهای سرد بسیار آسان هستند یکی از روش ها این است که درزها را بگیریم و مهمترین درز نیز پنجره ها هستند. پنجره ها باید بسته و کیپ شوند و هر درزی که از پنجره حس می شود نیز پوشانه شود. لای پنجره ها می بایست سفت و محکم بسته باشند. یک سری درزگیر های پلاستیکی وجود دارد که می تواند برای پنجره ها مناسب باشد.

استفاده از پرده های رنگ روشن: گرم نگه داشتن خانه در زمستان به واسطه استفاده از پرده هایی که رنگ روشن دارند نیز صورت می گیرد. در واقع در این روش سبب می شود که در طول روز نور خورشید وارد منزل شود. همینطور می توانید از کرکره های پلاستیکی برای پنجره ها استفاده کنید و زمانی که تابش آفتاب زیاد است آنها را در وضعیت باز قرار دهید.

بستن همه درب ها: در و چهارچوب آن دو بخش مهم برای گرم نگه داشتن خانه در روزهای سرد هستند به طوری که  اگر اطراف چهارچوب در به خوبی پوشانده شود از ورود هر نوع سرمایی جلوگیری می شود. می توانید از درزگیر و پارچه نیز استفاده کنید.

اجازه تابش نور خورشید به داخل منزل: اینکه چگونه محیط خانه را در زمستان گرم کنیم، بستگی به فضای منزل نیز دارد اما می تواند همه راه ها را انتخاب کرد تا نور خورشید چندین برابر انعکاس پیدا نماید. مثلاً استفاده از یک سری گیاهانی که سبب انتشار نور خورشید می شوند بسیار مهم است. اگر اشیایی جلوی نور آفتاب را می گیرد سعی کنید جای آن را عوض کنید.

 

گرم نگه داشتن خانه در زمستان با عایق کاری

   بستن درب اتاق های غیر نورگیری: بهترین راه های گرم کردن خانه در زمستان این است که عایق کاری های ساده و ارزان را یاد بگیرید. مثلاً اتاق هایی که نورگیر نیستند را حذف کنید. در واقع درب های بسته سبب می شوند یک مانع بین شما و اتاق های فریز شده ایجاد شود. در واقع جریان هوا در این راستا تا حد زیادی متوقف می شود.

   استفاده از قالیچه یا موکت: یکی از روش های عایق کاری کف استفاده از فرش و موکت است. فرش ها محیط خانه را گرم تر می کنند. بهتر است اجازه ندهیم کف خالی خالی باشد و بدون فرش استفاده شود. وقتی از فرش استفاده کنید دیگر مجبور به لمس سنگ یخ زده نیستید.

   استفاده از عایق در شیروانی: تمام ترفندهای گرم نگه داشتن خانه در زمستان به نوبه خود اهمیت زیادی دارند اما اگر فضای منزل شما بسیار سرد است می توانید از یک عایق ارزان و مناسب استفاده کنید تا در حبس کردن گرما به مشکل دچار نشوید. در واقع این کار باید برای سقف صورت بگیرد. اگر فضای خالی در بالای سقف دارید این کار را حتماً انجام دهید.

 

 

چگونه محیط خانه را گرم نگه داریم؟

اگر وسایل گرمایش منزل خراب شده است پس چطور خانه را گرم کنیم؟ برای گرم کردن خانه در روزهای سرد به شرطی که وسایل گرمایش اصلی شما مانند بخاری و شوفاژ و … خراب شده است بهترین روش آشپزی است!

به طور کلی آشپزی کردن یک فعالیت گرمازا محسوب می شود و سبب می شود که دمای محیط خانه افزایش یابد. به هر صورت اگر اهل منزل از غذاهای گرم استفاده کنند از درون گرم می شوند. روشن بودن اجاق گاز خود یکی از روش های گرم کردن منزل محسوب می شود. روشن بودن فر نیز یکی از روش های گرمازا برای منزل محسوب می شود.

مشاوره دیجی امداد رسان

گرم نگه داشتن خانه با برچسب زدن

شاید فکر کنید نیاز به برچسب های گران دارید اما اینطور نیست:

روی کانال کولر را بپوشانید: سعی کنید راه های نفوذ سرما به خانه را پیدا کنید و روشی برای پوشاندن آن پیدا کنید، برچسب زدن کانال کولر یکی از بهترین روش های گرمابخش برای منزل محسوب می شود. می توانید از برچسب های مخصوص کولر نیز استفاده کنید اما هر پارچه یا وسیله ای که این کار را انجام دهد می تواند مناسب باشد

تراس را محفوظ نگه دارید: تراس ها اغلب دارای درب جداگانه ای هستند که خود عامل سرد کننده منزل است بهتر است برای مدتی نیاز به خود به تراس را کنار بگذارید و اجازه دهید که اطراف تراس با برچسب های مخصوص پوشانده شوند و جلوی ورود حرارت گرفته شود. دقت کنید که این روش به نوبه خود می تواند برای همه افراد مناسب باشد.

 

راه های گرم نگه داشتن خانه در زمستان به وسیله دستگاه بخور و شمع

استفاده از دستگاه بخور برای دوران سرماخوردگی بسیار خوب است اما می توانید از این ترفند استفاده کنید و فضای منزل را به واسطه این دستگاه گرم نگه دارید. نیازی به خرید دستگاه بخور گران قیمت ندارید شما می توانید از یک کتری ساده و یا قابلمه استفاده کنید و دستگاه بخور خانگی درست کنید.

شمع نیز از دیگر مواردی است که امروزه به عنوان تزئین منزل استفاده می شود می توانید از شمع هایی استفاده کنید که بتواند برای منزل شما ارزشمند باشد و به نوعی حرارت بخشی خوبی ایجاد نماید. روشن شدن شمع سبب می شود کل فضای منزل به صورت روتین گرم باشد.

 

راه های گرم نگه داشتن خانه با لباس های پشمی

اگر خانه گرم نمی شود دست به کار شوید و خودتان را گرم کنید. استفاده از لباس های پشمی و کاموایی در منزل یکی از روش های گرم نگه داشتن خانه است.

می توانید از پاپوش های پشمی استفاده کنید و پای خود را گرم نگه دارید. می توانید از شلوارهای بلند و جذب استفاده کنید و یا لباس های آستین دار به تن کنید. از یک پتو مسافرتی نیز استفاده کنید. این روش ها به طور کلی سبب می شود که فضای درونی شما گرم تر باشد.

مهمترین روش های گرم کردن خانه در روزهای سرد استفاده از وسایل گرمایشی است. مثلاً بخاری را در مرکز منزل خود قرار دهید تا گرمابخشی به صورت یکسان صورت بگیرد. سعی کنید از وسایل خاص مانند شوفاژ و پکیج استفاده کنید تا بتوانید هر بخش از منزل خود را گرم کنید. بهتر است بتوانید موقعیت گرمابخش منزل خود را بشناسید.

خانه هایی که زیر خالی هستند بیشترین سرما را تحمل می کنند این خانه در ابتدا باید درزگیری شوند و سپس پروسه گرم کردن به طور دقیق صورت بگیرد. سعی کنید موقعیت گرمابخش را به طور دقیق بشناسید و در همان بخش زندگی خود را بگذرانید. استفاده از وسایل گرمایش با مصرف انرژی مناسب را از یاد نبرید.

مشاوره دیجی امداد رسان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *