مطالب آموزشی

آموزش راه اندازی پکیج گلدیران

راه اندازی پكيج گلدیران

اولین اقدام مصرف کنندگان پکیج گلدیران بعد از رسیدن به فصل سرما راه اندازی پکیج گلدیران است. تنظیم و راه اندازی پکیج گلدیران و آماده شدن برای زمستان باعث بازدهی بیشتر و عملکرد بهتر دستگاه در زمستان می شود. البته در صورتی که پکیج گلدیران خود را به دلایلی خاموش کردید، بایستی دوباره دستگاه را راه اندازی کنید. اگر در مورد راه اندازی پکیج گلدیران در فصل سرد اطلاعات کافی را ندارید این مقاله از دیجی امدادرسان به شما کمک می کند که بدون هزینه از گرمایش دستگاه خود استفاده کنید. برای دریافت خدمات تعمیر پکیج میتوانید از دیجی امداد رسان کمک بگیرید.

 

راهنمای راه ‌اندازی دستگاه های پکیج گلدیران

پکیج گلدیران دو مدل معروف به نام پایونیر و پرستیژ دارد که ادامه به راهنمای راه اندازی پکیج گلدیران در مدل های پایونیز و پرستیژ می پردازیم:

 • شیر تخلیه هوای خودکار موجود بر روی پمپ پکیج برگشت و هم چنین شیر تخلیه هوا را باز کنید.
 • شیر پرکن را باز کنید تا فشار سنج آب روی پانل روی عدد 1 تا 5/1 bar قرار بگیرد.
 • به این نکته توجه نمایید که اگر عبارت E4 نمایش داده شد این معنی است که هوای اولیه وارد سیستم شده است و سیستم کمبود آب را تشخیص داده است در چنین شرایطی باید شیر پرکن را باز کنید تا آب داخل پکیج گلدیران به میزان 1 تا 1.5 بار پر شود.
 • توصیه می کنیم برای راه اندازی و سرویس پکیج گلدیران در زمستان حتما با سرویسکاران پکیج تماس بگیرید.

 

تنظیم پکیج گلدیران برای فصل زمستان

پکیج گلدیران در حالت تابستانی فقط تامین گرمای آب مصرفی را برعهده دارد و روی حالت زمستانی علاوه بر گرمای آب مصرفی، گرمایش محیط را نیز تامین می کند.

 برای استفاده از گرمایش رادیاتورها، ابتدا لازم است راه اندازی پکیج گلدیران در زمستان را انجام داده و دستگاه را بر روی حالت زمستانی قرار دهید.

در دستگاه پکیج گلدیران نوع پرستیژ و پایونیر یک سلکتور (اهرم گردان) تعبیه شده است. این سلکتور را بر روی حالت زمستانی که شکل دانه برف است،  قرار دهید.برای تنظیم دمای رادیاتورها دمایی را انتخاب کنید که میزان گرمایش محیط برای شما مناسب باشد؛ تا ناچار نباشید پنجره ها را باز بگذارید

در زمان راه اندازی پکیج گلدیران در تابستان بازه تنظیم درجه حرارت برای استفاده از کویل آب گرم بازه 40 تا 85 درجه سانتی‌گراد می باشد اما بهترین گزینه پیشنهادی برای دمای رادیاتورها جهت تنظیم و راه اندازی پکیج گلدیران در زمستان ، 75 درجه است.

02171015

نحوه تنظیم درجه حرارت پکیج پرستیژ گلدیران

در پکیج پرستیژ گلدیران به شکل زیر عمل کنید تا دما را تنظیم کرده و بهترین بازدهی را از دستگاه خود دریافت کنید.

 

 • سلکتور (اهرم گردان) سمت راست دستگاه را بر روی گزینه Function قرار دهید.
 • سپس با کلید SET که سمت چپ پنل قرار دارد، حالت SET00 را انتخاب کنید.
 • در این حالت دمای گرمایش محیط را بین 40 تا 70 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.
 • سپس کلید Func را بر روی شکل دانه برف بگذارید

حالا می‌توانید دمای مورد نظر را انتخاب کنید. این دمای انتخابی 70 درجه و دلتا t 10 درجه می تواند باشد. هر چه درجه دلتا تی بالاتر باشد مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا پکیج مجدد روشن شود و ممکن است دمای رادیاتورها در این فاصله خیلی کم شود. دمای پیشنهادی 15 درجه است.

 

روش تنظیم درجه دلتا t در پکیج پایونیر گلدیران

در برخی از مدل های پکیج گلدیران، دکمه دلتا t وجود دارد . با فشردن این دکمه، دما بر روی نمایشگر به صورت چشمک ‌زن در می آید

پس از تنظیم درجه دلتا تی، نوبت تنظیمات رادیاتورها می رسد. در پکیج گلدیران مدل های قدیمی دلتا t فقط از روی برد و در دمای 15یا 25 درجه سانتی گراد قابل تنظیم است و به صورت پیش فرض بر روی 15 درجه قرار دارد.

روش تنظیم درجه دلتا t در پکیج ‌های پرستیژ گلدیران

برای تنظیم دلتا تی فقط کافی است در مراحل راه اندازی پکیج گلدیران اقدامات زیر را انجام دهید:

 • سلکتور (اهرم گردان) سمت راست دستگاه را روی گزینه ی Function قرار دهید.
 • با کلید SET سمت چپ نمایشگر دستگاه حالت SET14 را انتخاب کنید.
 • در این حالت دمای درجه دلتاتی را بین 5 تا 30 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.
 • سپس کلید Func را مجدد بر روی شکل دانه برف بگذارید.

 

نحوه تنظیم فشار بار پکیج گلدیران

در پکیج گلدیران مثل هر پکیج دیگر میزان آب بر اساس فشار وارده بر کلید تشخیص فشار آب، سنجیده می‌شود میزان آب داخل دستگاه فشار استاندارد پکیج 1.5 Bar می‌باشد. فشار پکیج گلدیران نباید از 1.5 کمتر و حتی بیشتر باشد. چون می تواند روی کارکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارد . در صورت افت فشار زیر میزان استاندارد خطای E4 روی صفحه نمایشگر فعال می شود. فشار بالا نیز باعث سرریز شدن آب اضافی از قسمت شیر اطمینان پکیج گلدیران می‌ شود که می تواند به دستگاه صدمه بزند. برای تعمیر پکیج گلدیران با کارشناسان دیجی امداد رسان در ارتباط باشید.

 

نحوه بالا بردن فشار در پکیج گلدیران

برای تنظیم فشار یا بار سیستم در پکیج گلدیران کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 • شیر ورودی آب پکیج از لحاظ باز بودن بررسی کنید. این شیر دومین لوله از سمت راست بوده و در مسیر آن فیلتر سختی گیر آب قرار گرفته است
 • شیر پرکن پکیج گلدیران را بر خلاف جهت عقربه ‌های ساعت باز کنید و پس از اینکه فشار روی درجه‌1.5 بار تنظیم شد، شیر پرکن را ببندید.

02171015

راه اندازی پکیج گلدیران توسط دیجی امدادرسان

در این مقاله به بررسی کلی پیرامون راه اندازی پکیج گلدیران پرداخته شد. در صورتی که بعد از راه اندازی پکیج گلدیران در مدل های پایونیر و پرستیژ متوجه اختلالی مانند افت فشار شدید، خاموش شدن رادیاتورها، نشتی آب و یا خاموش شدن دستگاه شدید، کافی است با مرکز تعمیرات دیجی امدادرسان تماس بگیرید . همکاران ما در دیجی امدادرسان جهت راه اندازی پکیج گلدیران و برطرف کردن مشکل و تعمیر پکیج در خدمات شما هستند. هم چنین پیشنهاد دیگر ما برای بازدهی بهتر دستگاه قبل از راه اندازی پکیج گلدیران سرویس آن می باشد. برای درخواست اعزام سرویسکار جهت سرویس پکیج گلدیران نیز می توانید از خدمات این مرکز بهره ببرید.A

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *