با آموزش تعمیر پکیج دیواری دیگر با خیال راحت در منزل تعمیرات خود را به تنهایی انجام دهید!


تعمیرات پکیج  دیواری، از مهم ترین بخش های آموزشی چند دهه گذشته می باشد که اهمیت آن را روز به روز بیشتر می توان احساس کرد. به همین منظور باید به دنبال بهترین نوع  آموزش تعمیرات پکیج  باشیم.  مرکز تعمیر پکیج  در بخش های مختلفی از استان تهران این وظیفه را به خوبی انجام می دهد و تمامی کارهای لازم برای تعمیر پکیج را برای شما انجام می دهد. اما نکته این جاست که همیشه نمی توان این پکیج ها را برای تعمیر به مکان های مربوط به امور تعمیرات سپرد،  به همین دلیل باید به دنبال راهی برای تعمیرات پکیج در خانه باشیم. با آموزش تعمیر پکیج دیواری دیگر با خیال راحت در منزل تعمیرات خود را به تنهایی انجام دهید!

افراد زیادی برای تعمیرات مربوط به پکیج خود، روزانه در اینترنت به دنبال مکان مناسبی برای این امر می گردند. اما متاسفانه ممکن است این مراکز توان  تعمیرات پکیج  شما را در زمان کم نداشته باشند. پس بهتر است شما برای موارد بسیار اضطراری، نکاتی را در مورد  تعمیرات پکیج  بدانید.  آموزش تعمیرات پکیج  امری بسیار رایج در اینترنت می باشد. البته ما قصد داریم توضیحات جامعی را در مورد  آموزش صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری،  به شما ارائه بدهیم زیرا آموزش تعمیر پکیج دیواری، اعم از تعمیر پکیج بوتان  یکی از مهم ترین آموزش ها در حوزه تعمیرات شخصی در منزل می باشد.

 

آموزش نکات پر اهمیت در زمینه تعمیر پکیج دیواری

شما غیر از شناخت بخش های مختلف پکیج برای  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  نیاز به آشنا شدن با ابزار لازم برای  تعمیر پکیج  خواهید داشت. ابزارهای لازم برای تعمیر و نصب پکیج عبارت است از: دریل جهت نصب کردن این پکیج، ابزارهای عمومی مثل پیچ گوشتی و فاز متر و دم باریک، تلمبه و فشار سنج، قلم موی نازک و شیر گاز برقی و مسواک یا برس، سمباده، جرقه زن و گریسهای سفید و سیاه.

 

مرکز تخصصی تعمیرات پکیج در تهران

دیجی امداد رسان ارائه دهنده کلیه خدمات سرویس و تعمیرات تخصصی انواع پکیج دیواری

 

تماس و مشاوره با کارشناسان ما:

معرفی قطعات پکیج

اگر شما اطلاعات کلی در مورد قطعات پکیج داشته باشید برای تعمیرات پکیج توانایی بیش تری خواهید داشت. آموزش تعمیر پکیج دیواری  نیازمند یادگیری تمامی قطعات موجود در پکیج ها می باشد.  قطعاتی که در این پکیج موجود می باشد شامل موارد زیر می باشد:

برد پکیج:  مهم ترین قطعه ای که در پکیج موجود می باشد، برد پکیج می باشد و ورودی و خروجی هایی که در این سیستم موجود می باشند از طریق برد پردازش خواهند شد. آبگرمکن های قدیمی تنها از یک ترموستات برای کنترل کردن قطعات استفاده می کنند. در آبگرمکن های جدید و پکیج هایی که امروزه استفاده می شود، تنها از بردهای الکترونیکی استفاده می شود.

وریستور:  مقاومت خاصی در پکیج موجود می باشد که به صورت موازی بسته شده است. این بخش از پکیج از قطعات در برابر صدمات احتمالی محافظت می کند. افزایش ولتاژ می تواند صدمات بسیار جدی به سایر قطعات وارد کند، اما وجود این قطعه از این صدمات جلوگیری خواهد کرد.

ترمیستور:  مقاومت خاصی که این بخش از پکیج به درجه حرارت دارا می باشد، در نهایت سبب کنترل دما و میزان مقاومت کلی پکیج می گردد.

شیر سه راهه: جریان آب گرم از مدار خاصی به مدار مصرف انتقال داده می شود و عملکرد پکیج را کنترل خواهد کرد.

پمپ سیرکولاسیون: جریان آب گرم در مدار به گردش در خواهد آمد و سبب افت فشار خواهد شد. این بخش از پکیج به جبران این افت فشار جدی خواهد پرداخت.

شیر پرکن: این بخش از پکیج برای کنترل جریان آب سرد ورودی استفاده می شود.

شیر تخلیه: تخلیه آب از مدار گرمایشی توسط این بخش از پکیج صورت خواهد گرفت. مدار گرمایشی موجود در پکیج برای تخلیه آب اضافی خود از شیر تخلیه استفاده می کند.

سنسور حرارتی:  کنترل درجه حرارت مبدل توسط این بخش انجام خواهد شد و خاموش ماندن مشعل نیز به علت کاهش دما اتفاق نخواهد افتاد.

شیر اطمینان: این بخش از پکیج بسیار در  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  مهم می باشد. علت آن اهمیت این بخش در خارج نکردن جریان آب از مدارها خواهد بود. فشار کاری زیاد اجازه هیچ گونه عملکردی را به سیستم نخواهد داد.

 

آموزش صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری

برای  آموزش صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری  در ابتدا باید با بخش های مختلف این پکیج و ابزار مخصوص تعمیر آن آشنا می شدید که تمامی آن ها را برای شما بیان کردیم. در ادامه به ذکر  آموزش تعمیر پکیج دیواری  به صورت تصویری و بیان نکات مهم خواهیم پرداخت.

مرحله اول 

در مرحله اول برای تعمیر پکیج باید محفظه احتراق و پکیج را باز کنید. در این بخش شما باید با باز کردن این محفظه کار خود را برای تعمیرات آغاز کنید. این مرحله در واقع ابتدایی ترین مرحله آموزش تعمیر پکیج دیواری می باشد.

مرحله دوم 

مرحله دوم مربوط به بررسی کردن عملکرد احتراق در پکیج های دیواری می باشد. این احتراق باید به درستی انجام شود، در صورت وجود هر نوع مشکل در این بخش باید سریعا برای رفع کامل آن اقدام شود. این مرحله از مهم ترین بخش های آموزش تعمیر پکیج دیواری  می باشد.

مرحله سوم

مرحله سوم مربوط به بررسی الکترودهای موجود در پکیج می شود، این بخش هم از مهم ترین مراحل آموزش تعمیر پکیج دیواری بوده و مربوط به عملکرد صحیح این دستگاه می شود. الکترودهایی که در این بخش قرار دارند در حقیقت اهمیت بسیار بالایی در عملکرد صحیح این نوع دستگاه پکیج دارند. الکترودها تامین کننده نیاز افراد به گرما و حرارت لازم برای عملکرد بهتر این دستگاه پکیج می باشند. این سه مرحله نامبرده شده تا به الان در حقیقت از مهم ترین بخش های مربوط به  آموزش تعمیر پکیج دیواری  و تعمیرات مربوط به آن بودند. مراحل دیگری که در تعمیرات مربوطه و  آموزش تعمیر پکیج دیواری  بیان می شوند از اهمیت کم تری نسبت به این سه مرحله اساسی برخوردار می باشند.

 

برطرف نمودن ایرادات پکیج در منزل

مشکلات پکیج تا مرز 70 درصد قابلیت برطرف شدن در خانه با  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  امکان پذیر می باشد.  شما با رعایت چند نکته و آموزش تعمیر پکیج دیواری، به راحتی می توانید در خانه تعمیرات مربوط به پکیج را انجام دهید. تنها راه یادگیری صحیح آموزش تعمیر پکیج دیواری، به دست آوردن اطلاعات کافی در این زمینه و پیاده کردن این اطلاعات در هنگام تعمیر می باشد. سعی کنید این کار را با دقت و در زمان مناسبی انجام دهید و در کمال خونسردی به این کار بپردازید.

 

نکات مهم در تعمیرات پکیج دیواری

از دیگر نکات مهم در روند آموزش تعمیر پکیج دیواری، تشخیص برند سازنده این پکیج می باشد. هر برند نیاز به تعمیرات خاصی و تمهیدات خاصی ممکن است داشته باشد. بهترین راه مطالعه کردن دفترچه راهنمای برند پکیج می باشد. این دفترچه در واقع بهترین آموزش تعمیر پکیج دیواری، می باشد. مدل پکیج در واقع در مرحله عیب یابی بسیار مهم می باشد. عیب یابی از مهم ترین بخش های مربوط به تعمیرات پکیج دیواری می باشد. برای شروع تعمیرات چند نکته در  آموزش تعمیر پکیج دیواری  حتما بیان می گردد، این نکات عبارتند از: وصل بودن دوشاخه برگ که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. شیر ورودی گاز اصلی باید در این هنگام حتما متصل باشد، دریچه های پلاستیکی که در اطراف دودکش هستند حتما باید باز بوده و با چهار سو یا پیچ گوشتی باز شوند. باید با روش های خاصی در  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  از استهلاک زودهنگام این پکیج جلوگیری کرده و برای حفظ پکیج چاره ای اندیشید.

 

چند نکته برای بالا بردن عمر پکیج  و آموزش تعمیر پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری، فقط شامل مراحل تعمیر نمی شود و می توان بخش مهمی از آن را به نکاتی در مورد حفظ کردن پکیج و افزایش عمر پکیج اشاره کرد. در ابتدا باید توجه داشته باشید که فیلتری قرار گرفته شده در بخش پکیج دیواری می تواند کمک زیادی به بهبود وضعیت این پکیج و افزایش عمر آن بکند. شستشوی مدار شوفاژ و تزریق محلول خاصی به داخل فیلتر از مواردی میباشد که در پکیج برای حفظ بخش های مختلف حتما باید رعایت گردد.  هواگیری پکیج هم سهم زیادی در حفظ پکیج و نگهداری کردن از آن دارا می باشد. فشار بار پکیج هم بخش مهمی از آموزش تعمیر پکیج دیواری، می باشد. علت این امر به اهمیت این بخش برمی گردد. در اکثر مواقع تنها مشکل موجود در پکیج همین مورد می باشد.

 

دسته بندی مشکلات موجود در پکیج

اگر مشکلات موجود در پکیج را دسته بندی کنیم، به طور کلی در آموزش تعمیر پکیج دیواری، به دو دسته مشکل می رسیم. دسته اول مربوط به مواردی می باشد که مربوط به بخش برد می باشند. این بخش توسط خطا یا کد خطا به شما اعلام می گردد. خطای مربوطه بر روی صفحه مانیتور مشخص می شود و علامت بسیار مهمی از وجود مشکل اساسی در برد می باشد.  آموزش تعمیر پکیج دیواری  به این مساله به طور جدی پرداخته است. روش  تعمیر این بخش توسط خطاهایی که بر روی سیستم اعلام می کند، انجام می شود. تمامی این نکات به طور کامل در آموزش تعمیر پکیج دیواری، ذکر می گردد.

در دسته دوم  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  به مواردی پرداخته می شود که خطایی را در برد نشان نمی دهد اما پکیج دارای مشکل می باشد و نمی تواند به خوبی کار کند. برای روشن تر شدن این بخش چند مثال را در ادامه آموزش تعمیر پکیج دیواری  ذکر خواهیم کرد.

مناسب نبودن دمای رادیاتورها، گرم نشدن آب پکیج. هر دو موردی که ذکر شد، از موارد بسیار رایجی هستند که در هنگام استفاده از پکیج ممکن است با آن ها در گیر شده باشید. در واقع این دو مثال از رایج ترین مشکلات پکیج و مثال های بسیار ملموسی هستند. بنابراین برای آشنایی بیش تر با آن ها به چند دلیل مهم در مورد آن ها اشاره می کنیم.

در آموزش تعمیر پکیج دیواری  نیاز به بررسی علل مشکلات موجود می باشد، همان طور که قبلا هم ذکر شد یکی از این مشکلات، گرم نشدن رادیاتورها و پایین بودن دمای آن بود، این مشکل به علت های زیر ممکن است پیش بیاید:

هواگیری نکردن رادیاتورها خود می تواند بزرگ ترین علت این امر باشد، همچنین فشار بار پکیج باید تنظیم گردد، در غیر این صورت با مشکلات عدیده ای از جمله مشکلی که ذکر شد مواجه می شوید.

گرم نشدن رادیاتورها هم از دیگر مشکلات جدی پکیج بشمار می رود، این مساله ممکن است به علت مسدود بودن راه برگشت هوا در پکیج رخ دهد. همچنین موارد دیگری مثل کم بودن فشار هوا، برعکس بسته شدن لوله های هوا سبب این مشکل می شود. کم بودن ارتفاع شعله و وجود مشکل در سنسور گرمایشی ندار هم از دیگر علت های این مشکل پکیج می باشد.

آب مصرفی پکیج به حالت های زیر ممکن است:

سرد بودن آب مصرفی موجود در پکیج، ولرم بودن آب پکیج، سرد و گرم شدن آب پکیج.

سرد بودن آب پکیج به حالت های زیر در پکیج مشاهده می شود:

حتی با وجود باز بودن آب گرم هیچ عکس العملی در پکیج مشاهده نمی شود، این مساله به ایراد سنسور اطلاع دهنده به برد الکترونیکی مربوط می شود و این بخش را شما باید بررسی و تعمیر کنید. در این حالت چراغ های سنسور و دستگاه پکیج هیچ چشمکی نمی زدند و کاملا خاموش بودند.

در حالت دیگری چراغ های پکیج روشن است و با وجود باز بودن آب گرم، آب مصرفی پکیج سرد است. علت این امر هم می تواند وجود مشکل در سنسور برد الکترونیکی باشد. اما نکته مهم در این است که مشکل موجود در این نوع ممکن است متفاوت بوده و درجه وخامت آن هم متفاوت باشد.

 

انواع عیب یابی در تعمیرات پکیج در آموزش تعمیر پکیج دیواری

عیب یابی برای  تعمیرات پکیج  دارای انواع گوناگونی می باشد، علت این امر وجود مشکلات گوناگون در پکیج و ساختار نسبتا پیچیده بدنه پکیج می باشد. بخش مهم در آموزش تعمیر پکیج دیواری، مربوط به عیب یابی آن می باشد. ما در ادامه انواع این عیب یابی در مسیر  آموزش تعمیر پکیج دیواری،  را برای شما بیان خواهیم کرد.

  عیب یابی گاهی الکترونیکی می باشد و گاهی مربوط به اجزایی مثل محفظه تخلیه هوای پکیج می شود. همچنین مربوط به موارد دیگری مثل لوله های موجود در پکیج هم می باشد، از دیگر مدل های عیب یابی می توان رسوب مواد و نحوه سرویس پکیج هم اشاره کرد. همچنین موارد دیگری هم مثل اختلال در سیستم گرمایشی و سرمایشی مربوط به عیب یابی می باشد.  مشعل موجود در پکیج و کندانسور آن هم از موارد دیگر علت یابی و عیب یابی در  آموزش تعمیر پکیج دیواری  می باشند که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. تا به این جا تمامی موارد مهم و لازم در  آموزش تعمیر پکیج دیواری  برای شما بیان شد و  آموزش تعمیر پکیج دیواری   به طور مفصل و از مناظر مختلف مورد بررسی قرار گرفت.امیدوارم مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

مرکز تخصصی تعمیرات پکیج در تهران

دیجی امداد رسان ارائه دهنده کلیه خدمات سرویس و تعمیرات تخصصی انواع پکیج دیواری

 

تماس و مشاوره با کارشناسان ما:

 

مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.